דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חוקרים צעירים בחלל

בגן זית במושב אדרת, מתקיים בימים אלה חקר בנושא החלל

מסגרת פעילות המחלקה לגיל הרך מופעלות בגני הילדים במועצה תכניות העשרה רבות. כך למשל, בגן זית במושב אדרת, מתקיים בימים אלה חקר בנושא החלל. "בחרנו את הנושא בשיתוף עם הילדים", מספרת הגננת אביבית יהושע. "לאחר שהילדים העלו מספר נושאים, התקיימה הצבעה והרוב בחר שנלמד על החלל. במסגרת זו בדקנו מה הידע הקודם שיש לילדים, והתחלנו תהליך של חקר ולמידה בנושא. בעקבות החקר הקבוצתי נתחיל בקרוב גם חקר אישי, וכל ילד יבחר נושא ויחקור אותו לעומק, והכל בשיתוף עם ההורים והקהילה".

בעקבות החקר האישי יהפוך כל ילד בתורו ל'כוכב היום' ויציג את הנושא בפני חבריו לגן בעזרת הצוות. בין הנושאים שהילדים ביקשו לחקור ניתן למצוא את מקצוע הבלרינה, תאטרון בובות, פילים, סרטים מצוירים וכדורגל. אחד הרעיונות שעלו בהקשר זה בשיתוף עם המועצה הוא להפיץ בקהילה את עבודות החקר ולארח בגן תושבים ואנשי מקצוע שעוסקים בתחומי החקר למפגש עם הצוות, ההורים והילדים.

במסגרת למידת החקר בגן הושם דגש גם על עבודה על לשון עברית, בניית משפט, שאלת שאלות, מילות שאלה, אוריינות והסקת מסקנות. במהלך הלמידה הילד מעלה שאלות, מספר מה הוא יודע ומה הוא רוצה לדעת, ומציע פעילויות אפשריות סביב הנושא.

בגן זית במושב אדרת לומדים 29 ילדים, והחקר מזמן שיח עם ההורים, למידה בבית, שיתופי פעולה וחשיפה למקורות מידע ובהם ההורים, רשת הווטסאפ, האינטרנט, ספרים ואנציקלופדיות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?