דלג לתוכן העמוד
יום שני, 30 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אווירה חדשה בדירה ישנה

החודש אני רוצה להציג בפניכם דירת 3.5 חדרים בעיר רחובות, שנרכשה על ידי רווקה צעירה, עוצבה על ידי, והיא דוגמא נהדרת לשיפוץ מוצלח בתקציב לא גבוה ומדויק.

בפרויקט כזה, שבו התקציב מוגבל, נדרשים תכנון מדויק וקביעת סדרי עדיפויות בהתאם לצרכים הנדרשים. כאשר התקציבים הם מוגבלים, יש נטייה נפוצה לוותר על השירותים המקצועיים של מעצבי הפנים וזאת במטרה לחסוך בכסף. אך נטייה זו, פעמים רבות, מתבררת כיקרה יותר, משום שהטעויות והשגיאות של חוסר הניסיון מסתכמות בסופו של עניין בהוצאות מיותרות וכפולות.

בתהליך השיפוץ יש חשיבות רבה לתפקידו של המעצב. העין המקצועית שתורם מעצב הפנים חוסכת כסף רב במניעת טעויות ותורמת רבות לניהול נכון של התהליך. במקרים אלה הסתייעות בשירותי עיצוב מקצועיים עולה כסף אך שווה זהב. יש לציין כי בפרויקטים מסוימים, שבהם היקף העיצוב קטן יותר, ניתן לשכור את שירותי העיצוב רק עבור ייעוץ, וללא תשלום עבור הליווי והפיקוח.

בדירה הזו, נקראתי אני אל הדגל, מאחר ונדרשו שיפוץ ועיצוב יסודיים ומקיפים. בשלב הראשון נעשו עבודות השיפוץ.

לאחר שפגשנו מספר קבלני שיפוץ, וגם השווינו בין הצעות המחיר שלהם, בחרנו את האיש שאיתו נעבוד, וזה מה שעשינו: החלפנו צנרת מים וחשמל, הורדנו את השפריץ שהיה על קירות הסלון וצבענו את הדירה כולה מחדש, ריצפנו את כל החדרים בריצוף דמוי פרקט ואת חדר הרחצה והשירותים באריחים מצוירים, החלפנו את המטבח המיושן והרעוע בארונות חדשים וצבעוניים, החלפנו את דלתות החדרים הישנות והחומות בדלתות לבנות ואיכותיות, החלפנו תריסים חומים וחלונות עקומים בתריסים וחלונות לבנים וחדשים, וכמובן שהחלפנו את האמבטיה בחדר הרחצה ואת כל יתר הכלים הסניטריים הישנים בחדשים ויפים.

בשלב השני יצאנו לימי קניות ממוקדים, כשאנחנו מצוידות ברשימת קניות מדויקת וברורה. על מנת לעמוד במגבלות התקציב, רוב פריטי הריהוט, התאורה, הטקסטיל והדקורציה שנבחרו בשלב זה (כמו גם הריצוף והכלים הסניטריים בשלב ראשון), נרכשו בחנויות עודפים, במבצעים שונים בחנויות אחרות וגם בחנויות יד שניה ובשוק הפשפשים. יחד עם זאת, הם נבחרו בקפידה כדי ליצור עבור הדירה מראה מיוחד ומעניין.

מה קנינו?

בסלון: ספה, שולחנות, שידת טלוויזיה, כורסא, שטיח, וילונות ותאורה.

בפינת האוכל: שולחן, כסאות ותאורה.

במטבח: אקססוריז מחנויות יד שניה (ששולבו עם פריטים שהיו לבעלת הבית ומצאו את מקומם בעיצוב החדש), וילונות ותאורה.

בחדר השינה: מיטה, ארון, שתי שידות, שטיח, וילונות ותאורה.

בחדר הרחצה ובשירותים: אקססוריז

אמנם, זו דירה הממוקמת בבניין ישן ברחוב ותיק של רחובות, אבל לאחר השיפוץ, ברגע שנכנסים אליה מתקבלת תחושה של עולם אחר שהוא קסום וצבעוני ובאופן מפתיע גם שקט ורגוע.

אז אל תשכחו... גם אם התקציב שלכם מוגבל - השוו הצעות מחיר, בידקו חנויות עודפים, חפשו מבצעים, ציבעו רהיטים ישנים ושוטטו בחנויות יד שניה.

 

בהצלחה!

 

ורד שוייצר, עיצוב פנים

vered.schweitzer@gmail.com 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?