דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 30 ביולי 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אומנים נאמנים למקום

22 מופעים, 16 יישובים, עשרות אמנים מקומיים וקהל רב בפסטיבל 'נאמן למקום'

מרוצים מהחוויה. חמישיית פינצ'ובר

פסטיבל 'נאמן למקום' נערך השנה לראשונה במטה יהודה, פרי שיתוף פעולה בין משרד התרבות למחלקת התרבות במועצה בשיתוף היכל התרבות והמרכז לאמנויות 'יד חריף'. למעלה מ-1,000 תושבים גדשו את מוקדי האירועים במשך שלושה ימים וצפו ב-22 מופעים שנערכו ב-16 יישובים. בבתי העם, במבשלות הבירה, ביקבים ובהיכל התרבות התקיימו מופעי מוזיקה, תיאטרון, מחול וקולנוע.

"מטה יהודה הביאה את התרבות לקדמת הבמה", אומרת מנהלת מחלקת תרבות במועצה, יוכי פחימה, "העוצמה של האמנות המקומית באה לידי ביטוי באופן מוחלט כאשר מלבד המופע של דודו טסה, כל המופעים התבססו על אמנים המתגוררים במטה יהודה. קיבלנו עשרות בקשות מאמנים מקומיים לקחת חלק בפסטיבל והשתדלנו לתת מענה לכולם כבר בפסטיבל 'נאמן למקום' הראשון במועצה. אנו שואפים להפוך את הפסטיבל למסורת במטה יהודה ולצרף בכל שנה אמנים חדשים".

"מחלקת תרבות, המרכז לאמנויות 'יד חריף' והמפיק גלעד אלפסי, תושב נחושה, הגשימו חלום לאמני מטה יהודה באמצעות הפסטיבל", מסר טל בן אור, מנהל 'יד חריף' ששימש גם כמנהל האמנותי של הפסטיבל. "לקחנו החלטה לתת את הבמה לאמנים מקומיים בלבד למרות שהייתה בידינו אפשרות לשלב אמנים מיישובים אחרים. מטה יהודה היא מועצה שמשלבת בין פולקלור אנושי, טבע, אוכל ואמנות מקומית. החיבור בין האמנים, המקום והקהל הובילו להצלחת הפסטיבל".

"המועצה מעודדת את התרבות המקומית במגוון אירועים לאורך השנה", נמסר מהנהלת המועצה, "לאור זאת הוספנו תקצוב משמעותי בנוסף לתקציב שקיבלנו ממשרד התרבות. "אנו מודים לשרת התרבות מירי רגב ומקווים שיחד נוכל להפוך את הפסטיבל לאירוע שנתי קבוע במטה יהודה".

פסטיבל מקסים. הרכב "יוסף ואחד"

האמנים המקומיים שהשתתפו בפסטיבל פרגנו למועצה ולמארגנים על האירועים המוצלחים. מהרכב נחושה נמסר "גשם זלעפות בחוץ ובפנים חם, אוירה נינוחה אפילו מחבקת של אנשים שנפגשים לטעם של אמנות עם תיבול מיוחד של יין מקומי משובח וגבינות ביקב 'האלה'. האווירה המיוחדת תרמה לשירה שלנו, לחיבור ההרמוניות, הצלילים והמילים".

בתזמורת הבמה הישראלית ציינו "נהנינו להופיע במסגרת הפסטיבל. הקהל נהנה מאוד ושני המופעים עברו בהצלחה מרובה. הארגון היה מצוין, הן של הנהלת הפסטיבל והמפיקים והן של המקום עצמו, מלון 'יד השמונה'".

בחמישיית עובד פינצ'ובר נמסר כי "אכן היה פסטיבל ברמה גבוהה וכולנו היינו מרוצים מחוויית ההשתתפות", ובמקהלת השירה של 'יד חריף' הוסיפו ואמרו כי כל הרעיון של הפסטיבל היה מקסים".

בלהקת המחול 'כרמיה' אמרו כי הם מלאי הוקרה על ההזמנה וההזדמנות להופיע ולהיות חלק מהעשייה האמנותית הנפלאה עבור תושבי מטה יהודה. הניהול וההפקה היו מאורגנים היטב".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?