דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אורה: כלבי תקיפה תלשו כלב מידי בעליו והרגו אותו

שני כלבי תקיפה מסוג פיטבול ששוטטו חופשיים ברחובות מושב אורה תקפו כלב מחמד שטייל עם בעליו, תלשו אותו מידי בעליו והרגו אותו. הכלבים זוהו כשייכים לתושב ירושלים והושמו בהסגר בכלבייה של המועצה האזורית מטה יהודה.

האירוע היה ביום שלישי (10.1) בשבוע שעבר, כאשר תושב אורה כבן 17 יצא לטייל עם כלב המחמד של המשפחה, כלב קטן מסוג שפיץ-פומרני, שהיה קשור ברצועה. במהלך הטיול ברחובות המושב הבחין הנער בשני כלבי פיטבול יוצאים מהשיחים.

הנער סיפר למקומון "ירושלים" כי כלבי התקיפה החלו לרוץ לעברו ובתגובה הוא הרים את כלב המחמד, החזיק אותו בידיו והחל להימלט לכיוון ביתו. אולם אחד מכלבי התקיפה היה מהיר ממנו, הסתער עליו והפיל אותו לקרקע, תלש את כלב המחמד מידיו. שני הכלבים תקפו את כלב המחמד ופצעו אותו אנושות.

הנער הצליח לחלץ את הכלב הפצוע ממלתעות שני כלבי התקיפה אך לא הצליח להציל את חייו. שני הכלבים המשיכו להסתובב במושב באין מפריע עד שרב"ש המושב לכד אותם והעביר אותם ללוכדי הכלבים של המועצה האזורית מטה יהודה.

מושב אורה

הנער המזועזע והוריו הגישו תלונה במשטרה כנגד בעליהם של הכלבים. לדבריהם, כלבים משוטטים הם "תופעה ידועה במושב. אינספור פעמים פנינו למזכירות המושב ולמועצה האזורית מטה יהודה ושם התנערו מאחריות".

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: ״בתאריך 10.01.2017 בשעה 7:21 בבוקר נפתחה תלונה במוקד המועצה ע"ש דהן מומי מאורה. בשעה 7:26 קיבל הנ״ל מענה מהמחלקה הווטרינרית, שלוכד של המועצה יישלח למקום עם הגיעו לעבודה. הלוכד נשלח למקום והביא להסגר 2 כלבים מסוכנים, שבגינם נפתחה תלונת התקיפה. הכלבים ששוטטו במושב אורה שייכים במקור לבעלים הגרים בירושלים. המועצה האזורית מטה יהודה עושה ככל יכולתה למנוע שוטטות כלבים בשטח ציבורי, במסגרת הסמכויות הנמצאות בידה״.

כלב פיטבול (לכלב בתמונה אין קשר לתקיפה)

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?