דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מי יציל את הבית שלי?

תושב אורה שסבל מעבודות עפר בסמוך לביתו התלונן בפני ראש המועצה וזכה לתגובה מהירה

תמונה מחלון התושב

תושב אורה הופתע לגלות יום אחד כלים הנדסיים כבדים עובדים במרחק מטרים בודדים מחלון ביתו, תוך שהם מרעישים, מפזרים אבק ומסכנים את הבית הסמוך. “פעם אחת, בולדוזר הפיל ערמה של סלעי ענק במרחק של 3 מטרים מקיר ביתי, כל הבית רעד", מספר לנו התושב.

מסתבר שבמגרש הסמוך לביתו החל בעל המגרש לעשות עבודות יישור שטח תוך שהקבלן במקום נמנע מלהקים גדר מפרידה בין המגרשים ומסתפק בגידור של הצד הפונה לכביש.

התושב לא התעצל ופנה בסוף החודש שעבר דרך אתר המועצה בבקשה לדאוג לפיקוח על הנעשה סמוך לביתו ולחייב את הקבלן להקים גדר בטיחותית בין אתר הבניה לביתו. לאחר שבוע שבו לא הגיעה תגובה מהמועצה, פנה התושב ישירות למייל מנהלת מחלקת הפיקוח על הבנייה ושטח בפניה את הנעשה מול ביתו ללא גדר בטיחות. תוך יומיים הוא קיבל תשובה מהמנהלת שהמצב בבדיקה. עבר שבוע נוסף והתושב עדיין לא קיבל תשובה תוך שהעבודות מול חלונו נמשכות במרץ, עם כלים כבדים ועבודות עפר רבות.

בצר לו, פנה לבסוף התושב לראש המועצה, משה דדון, דרך עמוד הפייסבוק שלו וגלל בפניו את השתלשלות האירועים. תגובת ראש המועצה לא איחרה לבוא והתושב קיבל הודעה כי המועצה שולחת באופן מיידי פקח בנייה למקום אשר יעמיד את הקבלן על חובתו לפעול ל-פי החוק ולהקים גדר הפרדה בהתאם לתקנות.

התושב ביקש להודות לראש המועצה על התגובה המהירה אך הביע את אכזבתו מכך שנאלץ להגיע עד אליו כדי לזכות בתשובה נאותה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?