דלג לתוכן העמוד
יום שני, 16 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אות הטיילות לבית ספר קס"ם במטה יהודה

נציגי בית ספר קס"ם עם אות הטיילות

בכנס, שנערך בשבוע שעבר ונחשב לראשון מסוגו בארץ, הוענק לבית ספר קס"ם במטה יהודה (יד השמונה) אות הטיילות של החברה להגנת הטבע, בקטגוריית "בית ספר יסודי מצטיין בטיילות החינוכית".

במשרד החינוך מאמינים שהטיילות החינוכית היא מרכיב משמעותי מאוד בתהליך החינוכי של התלמיד הישראלי, למען יצירת זיקה ושייכות לטבע, לחברה ולמדינת ישראל. בשנים האחרונות, חלו שינויים בטיילות החינוכית, אשר השפיעו על כל אלה.

לקראת הכנס, שנערך בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים, אגף של"ח וידיעת הארץ של משרד החינוך והמכללה האקדמית בית ברל, הזמינה החברה להגנת הטבע סקר מיוחד שבוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה וחשף כי 86% מהציבור סבורים כי הטיול השנתי חשוב לתלמידים; 60% סבורים כי הטיול השנתי צריך להיות באורך של כמה ימים, ו- 60% טוענים כי הטיול השנתי צריך להיות חלק בלתי נפרד ממערכת הלימודים. 36% מהמשיבים טוענים כי הטיול השנתי חשוב בגלל הגיבוש החברתי, ו-30% אחוז גורסים כי הסיבה הינה חינוך לידיעת ושמירת הארץ.

בנימוקים למתן האות לבי"ס קס"ם נכתב כי "בית הספר רואה חשיבות גדולה בטיולים ולכן מקיים שני טיולים שנתיים לכל שכבה... הקמת מועצת טיולים מכיתות ה-ו, כאשר הילדים במועצה מדריכים את הטיול השנתי של כיתות א-ג ויוצאים לטיול הכנה, מייצרים תחנות הדרכה ועוד... קהילת ההורים לוקחים חלק פעיל בליווי הטיול, בישול הארוחות וכדומה".

בברכה מיוחדת ששלח, אמר שר החינוך נפתלי בנט כי "בעיני, אולי הדרך המשמעותית ביותר להיקשר לארץ שלנו, למורשת שלנו, לשורשים שלנו, זה דרך הצעידה בארץ - ללכת, לטייל בשבילים, בוואדיות ובגאיות, של הארץ היפה שלנו. ברמה האישית, לפחות ככה אני התחברתי למדינה. אני חושב שדרך טיילות חינוכית אנחנו מביאים לידי ביטוי שלל ערכים שאנחנו רוצים להצמיח בילדים שלנו - ערך האחריות העצמית, ערך עבודת הצוות, ערך המסירות, ערך העיקשות וערך החישול. אנחנו מוציאים במשרד החינוך, מדי שנה, 75 אלף טיולים, ולכן אני רוצה לבקש מכל העוסקים במלאכה - אנשי החברה להגנת הטבע, אנשי אגף של"ח במשרד החינוך, אגף מינהל, חברה ונוער - תמשיכו עם הזיק הזה בעיניים, עם אהבת התלמיד, אהבת הארץ ואהבת המדינה. החינוך של הילדים שלנו, נתון אצלכם בידיים".

חיליק אברג'ל, סמנכ"ל החינוך בחברה להגנת הטבע: "הטיול השנתי הוא פעולה חינוכית ערכית, ייחודית ומיוחדת בנוף הישראלי. גדלנו ואנחנו מגדלים את ילדינו, על מפגש חיובי עם נופי הארץ, הטבע, הנופים ואתרי המורשת. לטיול השנתי והיומי, יש תרומה אדירה לקשר ולחיבור לטבע. הסקר מלמד אותנו על החשיבות הרבה שהציבור מעניק לפעולה הזו. בכנס נפעל על מנת לחזק את מעמדו של הטיול השנתי בקרב הציבור הישראלי ובקרב מקבלי ההחלטות".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?