דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

להקים עכשיו את השדולה בכנסת למען סובב ירושלים

הכנסת ה-21 תהיה פורצת דרך מבחינת מספר חברי הכנסת שישרתו בה ומתגוררים ביישובי סובב ירושלים. בכנסת זו ישרתו שמונה חברי כנסת, חלקם ותיקים וחלקם חדשים, אשר יעשו את דרכם מדי יום מביתם שבסובב ירושלים אל הכנסת, ובדרך יחוו מקרוב את האתגרים הניצבים בפני תושבי אזור סובב ירושלים.

חברי הכנסת הוותיקים אשר קרוב לוודאי ימצאו את עצמם ליד שולחן הממשלה הם צחי הנגבי ויובל שטייניץ, שניהם ממפלגת "הליכוד" ותושבי מבשרת ציון.

חברי כנסת קצת יותר צעירים אך עם ניסיון פרלמנטרי עשיר הם מיקי לוי (כחול-לבן) ורועי פולקמן (כולנו). לוי מתגורר במבשרת ציון ופולקמן מתגורר בנס הרים.

חברי כנסת חדשים הם יועז הנדל (כחול-לבן), יחיאל טרופר (כחול-לבן), אלי אבידר (ישראל ביתנו) וקטי שטרית (ליכוד). הנדל וטרופר מתגוררים בנס הרים, אבידר מתגורר בשורש ושטרית מתגוררת בבית שמש.

האינטרסים של תושבי היישובים באזור סובב ירושלים הם די ברורים: קידום פתרונות תחבורה (הרחבת כבישים, הקמת רכבת קלה, תגבור אוטובוסים), קידום ענף התיירות בכלל ותיירות כפרית בפרט (פיתוח בתי מלון, אכסניות וצימרים, מסעדות ואטרקציות), שמירה על הסביבה הירוקה (התנגדות לתכניות בנייה דרקוניות, הגנה על מקורות המים, טיפוח חינוך סביבתי, אכיפה של חוקי הגנת הסביבה) וקידום מקורות תעסוקה (אזורי תעשייה נקייה ולואו-טק).

כדאי לזכור: אזור סובב ירושלים, שזכה במשך שנים רבות לכינוי הבטחוניסטי "פרוזדור ירושלים", נתפס בעבר הלא-כל-כך רחוק בדעת הקהל המקומית כאזור ספר נחשל ועני. האזור הזה זכאי לקבל, סוף כל סוף, את מקומו הראוי באולם הכנסת.

קבוצת חברי כנסת לוחמנית, אשר תייצג את אינטרסים האזוריים מול משרדי הממשלה, תוכל להביא הישגים משמעותיים לרווחת כל תושבי סובב ירושלים, המונים קרוב ל-300 אלף איש. היה רצוי שראשי הרשויות המקומיות באזור יחבקו את חברי הכנסת הללו וישמרו איתם על יחסי עבודה וקירבה.

מבין חברי הכנסת הוותיקים היחידי שהתבלט בקדנציה האחרונה בפעילות אינטנסיבית למען אזור סובב ירושלים בכלל ומטה יהודה והמגזר הכפרי בפרט, היה חבר הכנסת רועי פולקמן. אפשר בהחלט לדרוש גם משאר חברי הכנסת שהם תושבי האזור להפעיל את השפעתם ולקדם את האינטרסים האזוריים, וזאת מתוך גישה של "עניי עירך קודמים".

 

יובל רובין

rubin67@gmail.com

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?