דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אישית לוחצת 5 סיבות למה אתם חייבים להצביע בבחירות

סיבה 1אתם במשחק הפוליטי

 

יכול להיות שאתם מתעבים פוליטיקה. יכול להיות שאתם מתעבים פוליטיקאים. אבל, אתם חייבים להודות שהפוליטיקה מנהלת את חייכם לטוב ולרע. אתם חייבים להכיר בזה שגורלכם וגורל יקיריכם תלוי בידיהם של מי שנמצאים בשלטון. אתם נמצאים במשחק הפוליטי, אם תרצו בכך ואם לאו. לכן אתם חייבים לבחור את מי שמייצג אתכם.

 

סיבה 2קרובי המשפחה שלכם במשחק הפוליטי

 

תסתכלו מסביבכם: יש לכם ילד שלא מקבל את החינוך שמגיע לו? יש לכם הורים שלא מקבלים את הטיפול הרפואי המתאים? אתם מכירים קרוב משפחה שנפגע בתאונת דרכים בגלל תשתיות לקויות? כל אלה נמצאים באחריות הפוליטיקאים. הם אלה שקובעים את סדרי העדיפות של הממשלה. לכן אתם חייבים לבחור במי שיסייע לפתור את המצוקות של הקרובים שלכם.

 

סיבה 3כשאתם לא בוחרים – בוחרים בשבילכם

 

כאשר אתם לא בוחרים אתם בעצם נותנים כוח כפול ומכופל למישהו אחר. בקלפי שיש בה רק שני מצביעים, המצביע שלא מגיע לקלפי מאפשר למצביע שהגיע לנצח. תחשבו על זה בפעם הבאה כאשר אתם רואים קבוצה שמקבלת הרבה יותר מכם מהשלטון. לכן, כאשר אתם לא מצביעים – אתם נותנים יותר כוח לקבוצה שאתם לא נמנים עליה !

 

סיבה 4בחירות זה חלק מחינוך

 

תחשבו על זה: איזה מסר אתם מעבירים לילדיכם כאשר אתם לא מצביעים ? הילד שמביט עליכם כעל המבוגר האחראי, קולט מכם שהמסגרת החברתית העליונה ביותר, המדינה והשלטון, הם אולימפוס שאין לו יכולת להשפיע בו. ברור שגישה כזו מייצרת עוינות ושליליות כלפי המדינה. אם אתם רוצים בילדים שורשיים שמרגישים נוח במדינה שלהם ורואים בעצמם חלק מהחברה הישראלית – אתם צריכים להצביע.

 

סיבה 5כל אחד משפיע

 

הבחירות לנשיאות ארה"ב שהתקיימו בשנת 2000 הוכרעו במדינת פלורידה על חודם של 572 (!) קולות. אפשר לתת דוגמאות נוספות אבל כדאי להגיע לעיקר: פוליטיקה היא משחק של כוח פוליטי, ובמשחק הזה כל אחד חשוב. לרגע אל תיפלו לחשיבה פאסיבית שהקול שלכם אינו משפיע – ההיפך הגמור. הקול שלכם משפיע – ונבחרי הציבור שלכם יודעים את זה. לכן, אתם חייבים להגיע לקלפי, לשלשל את הפתק וליצור אצלם מחוייבות כלפיכם.

 

בחירות נעימות ומוצלחות לכולם

 

 

יובל רובין

rubin67@gmail.com

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?