דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 15 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אנדרטה ללוחמי פלחה"ן גולני ביער כפירה

טקס הסרת הלוט מעל יד הזכרון ללוחמי פלחה"ן (פלוגת חי"ר הנדסי) של חטיבת גולני שנפלו, התקיים בשבוע שעבר ביער כפירה אשר בפארק איילון קנדה. בטקס השתתפו לוחמי גולני לדורותיהם, נציגי קק"ל ומארגני הטקס מעמותת "האחים של חה"ן גולני".

פלחה"ן גולני הוקמה כפלוגה חטיבתית שהתמחתה בסיוע הנדסי ללוחמי גולני. הפלוגה התבססה על מתנדבים, ובמהלך השנים השתתפה בפעילות גולני בכל הגזרות, הפעולות והקרבות. החל משנת 2002 הפלחה"ן הינה חלק מגדוד הסיור של גולני, חוד החנית של החטיבה. במהלך השנים נפלו 18 לוחמי הפלחה"ן.

יו"ר קק"ל דניאל עטר הסביר את הנימוקים להקמת יד הזכרון: "לאחר עבודת מטה משותפת עם גורמים במשרד הביטחון, קיבלנו החלטה להנציח את חללי יחידות צה"ל ואני מברך על העשייה הזו. זו החובה המוסרית שלנו כלפי המשפחות שהקריבו את היקר להם מכל". לאחר התיעצות עם גורמים מוסמכים בקרן קימת לישראל, הוחלט כי המיקום המתאים להצבת אבן הזכרון הינו יער כפירה, על שביל גולני בתחום פארק איילון קנדה.

בכנס חה"ן גולני לדורותיו שנערך בחודש שעבר, בהשתתפות כ-1200 מיוצאי החה"ן, הוכרז על הקמת אבן הזכרון לזכר הנופלים. חיילי הפלוגה מכל הזמנים ביקרו באתר והביעו את הוקרתם על ההנצחה. יו"ר עמותת "האחים של חה"ן גולני", איתן תגר, הודה להנהלת קק"ל על הקמת אתר ההנצחה. לדבריו, קק"ל נעתרה לפנייה של העמותה, הקימה את האתר ושיפרה את תנאי הדרך כתרומה להנצחת לוחמי הפלחה"ן.

פינת אבן הזיכרון "לנצח אחי!" תשמש בעתיד אבן דרך לעלייה לרגל למשפחות הנופלים, לחיילי הפלחה"ן ולמטיילים לאורך שביל גולני.


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?