דלג לתוכן העמוד
יום שני, 21 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"אני מגיע ממשפחה סגולה"

“השלב הבא נשמע רציני ומאתגר אבל אנחנו מוכנים ומתרגשים". עומרי שריקי (מימין) עם בן הדוד אלון רוזנפלד

רב״ט עומרי שריקי, בן 19 ממושב כיסלון, יסיים ביום חמישי הקרוב את מסע הכומתה בפלוגת הסיור של חטיבת גבעתי ויזכה לקבל את הכומתה הסגולה לאחר שמונה חודשים של אימונים מפרכים.

עומרי הוא הקטן מבין ארבעה אחים. הוא סיים את לימודיו בתיכון עין כרם, ולאחר מכן הצטרף למכינה הקדם צבאית לכיש בבית גוברין. הוא התגייס באוגוסט 19 לחטיבת גבעתי ולאחר שסיים בהצלחה את הגיבוש שובץ בפלוגת המסלול של הסיירת החטיבתית.

עומרי: ״אני מגיע ממשפחה שמאוד מחוברת לגבעתי. אחי, ליאור, היה סגן מפקד פלוגה בסיירת גבעתי, והיום הוא משרת במילואים כמפקד פלוגה בחטיבה. מגיל צעיר שמעתי ממנו דברים מצויינים על גבעתי, גדלתי לסביבה 'סגולה' והיה לי ברור שאתגייס לשירות קרבי משמעותי בחטיבה כדי להמשיך את השושלת".

עומרי מוסיף כי היה מעוניין להמשיך ולהתקדם במסגרת השירות הצבאי: "אבי שירת בקבע הרבה שנים, אחותי היא מפקדת פלוגה בבה״ד 1. גם אני מאוד רוצה להמשיך בשירות צבאי ולהתפתח בציר הפיקודי, אנחנו משפחה צבאית שמאמינה בערכי הציונות והשמירה על הארץ".

אך כאן לא נגמר הקשר המשפחתי, כי יחד עם עומרי, באותו הצוות, משרת בן דודו, אלון רוזנפלד המתגורר בצור יגאל. עומרי מספר על החוויה של שירות יחד עם בן דוד: "המשפחה עשתה לנו מסיבת גיוס משותפת. לא האמנו שנשרת יחד זה לצד זה, אך להפתעתנו שובצנו בחטיבת גבעתי, עברנו יחד בהצלחה את הגיבוש ומצאנו את עצמנו יחד באותו הצוות. זה ממש כיף. המשפחות בקשר טוב, מבינים אחד את השני, יש המון במה לשתף, לא היו בינינו חיכוכים בדרך, אנחנו תומכים אחד בשני ועוזרים זה לזה בכל קושי ואתגר".

אלון מספר: ״זה מיוחד לשרת יחד עם בן דוד, הוא עוזר בשעת קושי, קל לשתף אחד את השני, מבינים הכי טוב מה עובר אחד על השני, היינו בקשר טוב לפני הצבא אבל היום הקשר התחזק מאוד הודות לסיטואציה הצמודה בה אנחנו נמצאים".

על ההכנות למסע הכומתה מוסיף עומרי: "אני מאוד מתרגש. אחרי שמונה חודשים של אימונים אינטנסיביים אנחנו הולכים סוף סוף לקבל את הכומתה הסגולה. זה פרק שמסתיים ומתחילים מסלול שהוא פרק חדש ביחידה. השלב הבא נשמע רציני ומאתגר אבל אנחנו מוכנים ומתרגשים. אני מקווה שאחי הגדול יעניק לי את הכומתה הסגולה שלו. מה שבטוח, לטקס יגיעו שתי המשפחות, שלי ושל אלון, מפרגנות מאוד ותומכות".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?