דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אסון בעין נקובא: אם ושלושת ילדיה נספו בשריפה

תושבי היישוב עין נקובא היו נתונים השבוע באבל כבד לאחר שמשפחה המתגוררת ביישוב, אם ושלושת ילדיה, נספו בשריפה בדירתם ביישוב. מחקירה ראשונית עולה כי המקור לשריפה הוא ככל הנראה תנור חשמלי.

האירוע הטראגי החל בשבת (21.1) בשעה ארבע לפנות בוקר לערך, כאשר בחדר המבצעים של תחנה אזורית כבאות והצלה בית שמש, התקבל דיווח על שריפה בדירה בקומה ראשונה במבנה דו קומתי ביישוב עין נקובא.

למקום הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי בפיקודו של רשף זכריה רפאל מפקד המשמרת. הצוותים שהגיעו למקום חדרו למבנה שהיה אפוף עשן ופיח סמיך וכבד, והחלו לבצע סריקות בתוך הדירה אפופת העשן הכבד. לאחר זמן קצר, נגלה לעיניהם מראה קשה ביותר, אם ושלושה ילדים קטנים כשהם מוטלים על הרצפה ללא הכרה.

לוחמי האש חילצו במהירות את האם וילדיה אל מחוץ למבנה לידי כוחות מד"א ירושלים, אולם למרבה הצער, עקב הפגיעה הקשה אותה ספגו מהאש, לאנשי מד"א לא נותר אלא לקבוע את מותם במקום.

מקור השריפה היה תנור חשמלי שהוצמד למיטת הקומותיים. הדירה השרופה

מחקירה ראשונית שבוצעה במקום ע"י צוות חקירה מיוחד (צח"מ) בפיקודו של רע"ן חקירות ברשות הארצית לכבאות והצלה, טפסר רן שלף, עולה כי ככל הנראה, השריפה החלה בעקבות הצמדת תנור בעל קרינת חום ישירה (ספירלה) למיטת קומותיים עליה ישנו חלק מהילדים. כתוצאה מכך, המזרנים שהיו סמוכים לתנור, התלקחו, וגרמו לשריפה ולאירוע הקשה והכואב, בו קיפחו את חייהם אמא ושלושה ילדים קטנים.

הקרבנות הם: האם, הנהדי ג'אבר בת 36, ושלושת ילדיה – הבת, טאאלא בת העשר, ושני בנים, שיהאב בן השש ועבד אל-רחמן בן השלוש.

עם היוודע על דבר האסון השתרר אבל כבד ביישובי עין נקובא ובכפר אבו גוש, בו מתגוררים אביהם של הילדים ובני משפחתו. דיב ג'אבר, בן משפחה של ההרוגים אמר בגל"צ: "משטרה שהגיעה הרסו לי, הם במקום לפתוח כבישים שלא לתת לאף סקרן, לאף אוטו לאף זה. שלא יחסום. אתה יודע זה הצלת חיים, זה ילדים קטנים, זה אמא, משפחה שלמה הלכה. אני משתגע שהמכבי אש לקח לו 40 דקות".

ביום ראשון התנהלו ההלוויות של הנספים. האם, הנהדי נקברה בבית העלמין עין נקובא, ושלושת הילדים נקברו כמה שעות לאחר מכן בבית העלמין בכפר אבו גוש.

סגן ראש המועצה, בני אלירז שלח את תנחומי המועצה האזורית מיטה יהודה לבני המשפחה. "אנו משתתפים באבלם הכבד של המשפחה ושל הכפר. אכן אסון כבד מאוד, מי ייתן ולא תדעו עוד צער וכאב. בשעות אלו המועצה האזורית מטה יהודה מרכינה את ראשה ומושיטה ידה לעזרה". מאות תושבים במטה יהודה הביעו את כאבם על האירוע הטראגי. בין התגובות לאירוע, היו גם קריאות לקדם אסיפות הסברה והדרכה בנושאי בטיחות במגזר הערבי.

בבית הספר היסודי עין נקובא-עין רפא ביקשו להביע סולידריות עם הכאב על האובדן הקשה. התלמידים הקימו פינת הנצחה לתלמידת בית הספר, טאאלא ז"ל ולאחיה שיהאב, ציירו תמונות מרגשות והביעו בכתב ובעל פה את צערם על האירוע הטראגי.

בכבאות והצלה שבים ומזכירים לציבור את כללי הבטיחות בשימוש בחשמל ואמצעי חימום, ומפצירים בציבור להקפיד על קיומם, הקפדה על כללים אלו תמנע ומונעת בוודאות פגיעה באזרחים.

 

פינת ההנצחה בבית הספר עין נקובא-עין רפא 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?