דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אושרה פתיחת סניף איקאה אשתאול

סניף איקאה אשתאול

ועדת הערר של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, בראשות עו"ד בנימין זלמנוביץ', דחתה ביום ראשון (17.5) את הערר של הוועדה המחוזית כנגד סניף איקאה אשתאול, והחליטה לתת תוקף לתוכנית ולאשר את פתיחת חנות איקאה.
ועדת הערר סברה כי למרות עבירות הבנייה, מדובר בתכנון המנצל את הקרקע בצורה הטובה ביותר וציינה כי גם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מטה יהודה מצאה אותו ראוי.
עם זאת, ועדה הערר ציינה כי אין בהחלטה למנוע מרשויות האכיפה לנקוט בהליכים פלילים נגד היזמים במידה ויימצאו עבירות בנייה. בהחלטה הדגיש יו”ר הוועדה כי פתיחת הסניף תעסיק 400-500 עובדים.
כזכור, זמן קצר לפני פתיחתו העתידית של הסניף, שהייתה אמורה להיות ב-5.3, הגישה יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים, המתכננת שירה תלמי, ערר על החלטת הוועדה המקומית מטה יהודה, לאשר את בקשת היזם מגה אור, לנייד זכויות בנייה בהיקף של כ-8500 מ"ר שטחי אחסנה למבנה של איקאה, משטחים סמוכים הנמצאים בבעלותו.

נציגי מטה יהודה טענו כי ניוד זכויות הבנייה נעשה כדין וכי יש להם את הסמכות לאשר את ניוד זכויות הבנייה בעוד שיו"ר הוועדה המחוזית טענה כי סמכות זו שמורה אך ורק לה. מהוועדה המקומית מטה יהודה נמסר בתגובה: ״החלטת וועדת הערר מדברת בעד עצמה. נמשיך לעבוד במקצועיות לטובת תושבי מטה יהודה״.

ראש המועצה, ניב ויזל, אמר בישיבת המליאה כי פתיחת הסניף צפויה להיות בשבועות הקרובים וזאת בתקווה שלא ייערמו עוד מכשולים.

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?