דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 02 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אשתאול: שיטת "לך-תבוא" בניסיון לקיים פסק דין

מושב אשתאול (אילוסטרציה)

כמה קשה במדינת ישראל לאכוף פסק דין שנתן בית המשפט? על הקשיים הללו ניתן ללמוד מתביעה שהוגשה לאחרונה לבית המשפט השלום בבית שמש. התביעה מגוללת את ייסוריו של בעל דין שזכה במשפט, קיבל פסק דין לטובתו ונאלץ לראות כיצד שכנו מתעלם במופגן מהחלטת בית המשפט והרשויות מסרבות להתערב.

התובע והנתבע (שמותיהם שמורים במערכת) הם בעלי מגרשים צמודים במושב אשתאול. בשנת 2004 הגיש התובע תביעה בגין הסגת גבול כנגד הנתבע. לאחר שלוש שנים של דיונים ניתן פסק דין בבית המשפט שקבע כי נגד הנתבע יינתן צו מניעה קבוע וכי קו הגבול בין המגרשים ייקבע על ידי מודד מוסכם ויהווה קו הגבול המוסכם.

לטענת התובע, הנתבע התעלם מפסק הדין, נמנע מלהשיב את קו הגבול כפי שקבע המודד ואף הוסיף ובנה פרגולה, מחסן, צריף וקיר בטון החורגים לתוך שטח המגרש שלו, הקים סככה בגבול שבין המגרשים והציב קרוואן, ובסך הכל פלש לשטח בהיקף של כ-46 מ"ר הנמצא במגרש של התובע.

לטענת התובע במהלך השנים הוא שב ופנה לנתבע ושלח אליו אינספור מכתבי התראה וזאת במטרה להימנע מהליכים משפטיים אך הנתבע התעלם מהפניות הללו.

לאחר שכל הפניות לא הועילו פנה התובע לבית המשפט בטענה לביזיון בית הדין אלא שבית המשפט קבע כי ההליך הנכון יהיה לפנות ללשכת ההוצאה לפועל.

התובע פנה ללשכת ההוצאה לפועל וביקש לקיים את פסק הדין אך שם נקבע כי לא ניתן יהיה לאכוף את פסק הדין ללא הנחיות מדויקות של בית המשפט.

התובע חזר לבית המשפט וביקש הנחיות מתאימות אך שם נקבע כי אין בידי בית המשפט להוציא הנחיות כאלה, והפנה את התובע להגיש תביעה חדשה על יסוד פסק הדין שכבר ניתן בעניין.

כעת התובע מבקש מבית המשפט, במסגרת תביעה חדשה, לחייב את הנתבע להסיר את החריגות והמבנים שביצע בשטח המגרש של התובע, ובמידת הצורך, למנות את בא כוח התובע ככונס נכסים, שיהיה רשאי לבצע את העבודות הללו תוך הטלת כל ההוצאות על הנתבע.

הנתבע הגיש כתב הגנה ובה טען כי פסק הדין האמור מעולם לא הגיע לידיו והוא כלל לא ידע על ההליך שהתקיים בעניינו וכי המדידה שעשה התובע מוכיחה כי ההיפך הוא הנכון, וזה התובע שחרג למגרשו.

התביעה מתבררת בימים אלה בבית המשפט השלום בבית שמש.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?