דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ביקורת באשתאול: ועד האגודה הנוכחי ניסה להכשיל את העיסקה

דברים שנשאה יו"ר ועד האגודה השיתופית של מושב אשתאול, דורית זוזות, בטקס הנחת אבן הפינה לחנות איקאה עוררו ביקורת חריפה בקרב חברי ועד האגודה הקודם.

זוזות אמרה: “לפני כשנה נכנסנו לכהן כחברי אגודה...פעלנו ללא לאות להביא בשורה לחברים, ברוך השם, הצלחנו להביא בשורה. אני מודה לצחי נחמיאס על היוזמה והנחישות להצעיד את הפרויקט קדימה...אין לי ספק שפרויקט בסדר גודל כזה הוא בשורה למועצה ולתושביה".

יו"ר ועד האגודה הקודם, מאיר בן שלום זעם על דבריה של זוזות ולדבריו ועד האגודה הנוכחי ניסה להכשיל את העיסקה עם איקאה: “24 שנים אנחנו מחכים לגאולה הזו. ליוויתי את המתחם כבר משנת 1994. את שינוי הייעוד התחלנו בשנת 2006. חברי הוועד הנוכחי זלזלו ביזם צחי נחמיאס ולא התייחסו להצעה שלו. עד שהוא חתם עם היזם ברזאני, שמחזיק ב-74% מהזכויות בקרקע. הם גם ניסו לארגן קבוצת משקיעים שלא ברור מאין צצה. נחמיאס הציע מענק טוב לכיסוי החובות של ועד האגודה בחברת פארק אשתאול ואיים להחזיר את הקרקע ובכך היינו מאבדים אותו. אני הזהרתי אותם שאתבע כל אחד מהם בתביעה אישית אם העיסקה לא תצא לפועל".

לדברי בן שלום, ועד האגודה של אשתאול קיבל מענק חתימה מהיזם בסך של 5 מיליון שקלים, בנוסף היזם הסכים למחוק את החוב של ועד האגודה לחברת הניהול המשותפת בהיקף של 2.5 מיליון שקלים. לדבריו, היזם התחייב לדמי שכירות לשנתיים בהיקף של 2.1 מיליון שקל, וזאת ללא שהמושב יצטרך להשקיע שקל בהקמת המבנה.

60 אלף מ"ר מסחר ותעשייה. שטח "פארק תעשיות אשתאול".

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?