דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"באתי להודות למי שהצילו אותי ממוות בטוח"

"הצלתם אותי ממוות". נידאל טוויל (במרכז) עם לוחמי האש במחוז ירושלים

אחד המחולצים באירוע השטפון הדרמטי שהתרחש ביום חמישי (28.2), נידאל טוויל, הגיע יחד עם בני משפחתו כדי להודות ללוחמי האש שהשתתפו בחילוץ. “רק בזכותכם, אנשים יקרים וגיבורים, אני עומד כאן היום עם המשפחה שלי, חי בריא ושלם", אמר נידאל הנרגש.

נידאל טוויל - החילוץ.jpg

ביום חמישי האחרון (7.3), כשבוע לאחר החילוץ הדרמטי והמרגש של שני נהגים שנלכדו עם רכבם בשיטפון של נחל שורק אשר עלה על גדותיו בעמק הארזים, הגיעו נידאל (הלכוד שחולץ ראשון מהשיטפון) ובני משפחתו, להודות ללוחמי האש, שבמאמצים רבים הצליחו לחלץ אותו, לאחר שנלכד עם רכבו בזרם המים האדיר.
בני המשפחה הנרגשים, המתגוררים מבית חנינה, הגיעו לתחנת הכיבוי בירושלים ונפגשו עם לוחמי האש מהתחנה ואת מחלצי יחידת החילוץ המיוחדת (יל"מ) של התחנה, הודו להם בחום, חיבקו אותם והרעיפו שבחים על מעשי הגבורה של הצוותים, מעשים שהצילו את חייו של נידאל.
"באתי במיוחד אני ובני המשפחה שלי, להגיד לכם תודה מעומק הלב!", אמר נידאל בהתרגשות, “רק בזכותכם, אנשים יקרים וגיבורים, אני עומד כאן היום עם המשפחה שלי, חי בריא ושלם. בזכות הנחישות והיצירתיות בפעולות שלכם, חזרתי הביתה לילדים שלי. חשוב לי שכל אזרחי המדינה, מכל הדתות והמגזרים, יידעו וישמעו על אומץ ליבכם, ויכירו את הפעילות החשובה והמבורכת שאתם עושים כל הזמן, למען הצלה והגנה על חיי האזרחים".

במפגש נכחו מטעם כבאות והצלה מחוז ירושלים: מפקד המחוז - טפסר משה סויסה, מפקד כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים - טפסר משנה אייל כהן, מפקד היחידה לחילוצים מיוחדים - רס"ר אריק אבולוף, מפקד כוחות החילוץ בשטח - רב-רשף אלי אדרי, לוחמי אש, מחלצים, וקצינים מהתחנה.
טפסר משה סויסה אמר בתגובה: "לוחמי האש מתחנת ירושלים ואני, שמחנו מאוד לפגוש את נידאל ובני משפחתו. התרגשנו מהמילים החמות והאהבה של בני המשפחה והמחולץ נידאל. לוחמי האש במחוז ירושלים ובכלל, ערוכים להגיב לכל תרחיש חירום והצלה, בכל מתאר ובכל מקום, ביום ובלילה, בחורף ובקיץ ובכל מזג אוויר. הנחישות ואומץ הלב האופייני ללוחמי האש, הם נכס צאן ברזל ובזכותם, חייהם של רבים מאוד מאזרחי ישראל, בלי הבדל דת, גזע ומגדר, ניצלים ונמנעת פגיעה בהם וברכושם"

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?