דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בוגר ישיבת אמית נחשון הוסמך כחובל

סגן עידו גולדברג


טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 התקיים בשסוע שעבר (13.9) בבסיס זרוע הים שבחיפה ובין המסיימים היה גם סגן עידו גולדברג, תושב בית שמש ובוגר ישיבת אמית נחשון שבמטה יהודה.

קורס חובלים הינו קורס יוקרתי הנמשך כשנתיים וארבעה חודשים, אשר מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות. החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית.

הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס.

בקורס חובלים מחזור 147 הוכשרו כ-33 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים, ועם סיום הקורס שובצו בכלי השייט השונים.

בטקס הסיום צעד סגן עידו גולדברג בן ה-22  על רחבת המסדרים ובתום חודשים ארוכים של קורס אינטנסיבי ומשמעותי חשפו מפקדיו את דרגות הקצונה שלו ואת סיכת החובל היוקרתית.

עידו מסיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת אח"י רומח מדגם סער 4.5. עידו למד בישיבת אמית נחשון והרחיב במקצועות ביולוגיה ותלמוד. לפני גיוסו הדריך בתנועת הנוער בני עקיבא עד כיתה י"ב ובנוסף התחנך במסגרת שנת שירות בישיבת עתניאל בדרום הר חברון.

על הקורס מספר עידו: "חובל זה לא סתם קצין קרבי, ברגע שנכנס האפקט של הטווח הימי נפתחים מולך אתגרים והזדמנויות רבות. נחשפתי בקורס להבין עד כמה זרוע הים אסטרטגית ומשפיעה באופן ישיר על ביטחון מדינת ישראל, ואין יותר גאה ממני להיות חלק מהזרוע הזאת".

הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. השלב האהוב על עידו הוא שלב ייעודי, "בשלב הזה אתה נחשף לליבה של התפקיד, ואתה לומד איך אתה משלב את הפיקוד על לוחמים, את הידע המקצועי שרכשת בקורס ואת כל זה אתה מכניס לספינה שהופכת להיות הבית השני שלך". 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?