דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 18 ביולי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בחירות 2018

משה דדון: אני מתמודד

 

ראש המועצה המורחק, משה דדון, אישר השבוע כי הוא נחוש בהחלטתו להתמודד בבחירות הקרובות לתפקיד ראש המועצה האזורית מטה יהודה. דדון אמר למקורביו כי קמפיין הבחירות שלו ייפתח באירוע ענק בהשתתפות אלפי תומכים שיתקיים בסמוך לחג הפסח.

נחוש להתמודד. משה דדון

היישובים השיתופיים: ויזל ימשיך

 

גוש היישובים השיתופיים במטה יהודה, המונה 11 יישובים (קיבוצים ומושבים שיתופיים) החליט לאחרונה כי יתמוך במועמדותו של מ"מ ראש המועצה הנוכחי, ניב ויזל, לקדנציה נוספת כסגן ראש המועצה מטעמם. ויזל הוא נציג קיבוץ נתיב הל"ה במליאת המועצה. יש לציין כי היישובים השיתופיים עדיין לא גיבושו החלטה האם יתמכו במועמדותו של ויזל לראשות המועצה.

 

הקמפיין של מגנזי: צריך מצוינות

 

יו"ר ועד מקומי צור הדסה, שלומי מגנזי, עושה צעד ראשון בקמפיין מערכת הבחירות שלו לראשות המועצה האזורית מטה יהודה. בשבוע שעבר העלה מגנזי את דף הפייסבוק שלו ובו הוא מציג את עצמו ואת עקרונות המצע שלו לבחירות הקרובות.

מגנזי, 55, נשוי ואב לשלושה, הוא בהשכלתו הנדסאי תעשייה וניהול ועומד לפני סיום לימודי המשפטים בקריה האקדמית אונו. בעבר עבד בתפקידי ניהול בשוק ההון והביטוח וכיום הוא בעל חברה העוסקת ביזמות בנייה.

מגנזי פעיל בתחום הציבורי במטה יהודה מזה כ-20 שנים וכיהן בעבר במספר קדנציות כחבר במליאת המועצה, כיו"ר ועדת הכספים של המועצה וכחבר בהנהלת המועצה. בארבע השנים האחרונות הוא מכהן כיו"ר הוועד המקומי צור הדסה.

מגנזי מתייחס לשאלה שלדבריו הוא נתקל בה רבות, על היכולת שלו, כתושב צור הדסה, להבין ולייצג את מכלול היישובים והתושבים במועצה?, "התשובה לכך מאוד פשוטה: לכולנו במרחב המועצה יש מכנה משותף אחד - רצון לראות מועצה שאיננה מתפשרת על פחות ממצוינות!”.

במשאל שערך השבוע "בקיצור" בדף הפייסבוק שלו נשאלו העוקבים האם לדעתם שלומי מגנזי מתאים להיות ראש מועצה? במשאל הצביעו 182 איש, 70% ענו בחיוב ו-30% ענו בשלילה.

מצוינות למועצה. שלומי מגנזי

דרוש מועמד לראשות המועצה

 

קבוצת תושבים במטה יהודה החלה לקיים פגישות לקראת הבחירות למליאת המועצה. הקבוצה, שמונה עד עתה כמה עשרות פעילים, קיימה עד עתה שלושה מפגשים, האחרון שבהם לפני כחודש בבית פרטי בנס הרים. בפגישה נכחו כ-30 פעילים, חלקם מזוהים עם נבחרי ציבור מסויימים.

ל"בקיצור" נודע כי בפגישה שהייתה התגלעה מחלוקת בין הפעילים על רקע הדרישה להימנע מתמיכה במועמד כזה או אחר ולשמור את ההחלטה לבחירת מועמד למועד מאוחר יותר. על רקע זה התברר כי למפגש הגיעו תומכים של משה דדון, של ניב ויזל ושל שלומי מגנזי.
במכתב שהפיצו מארגני הקבוצה השבוע הם טוענים כי המפגש האחרון עשה הדים. "קיבלנו פניות ישירות ועקיפות של כלל המועמדים הרוצים שיתוף פעולה ומבקשים את תמיכתנו. לכולם נמסרה התשובה כי האפשרות לעמוד בפני הפורום, ולנסות לשכנע כי כל אחד מהם הוא המתאים ביותר, עוד לא הגיעה....”.

המארגנים מצהירים כי מטרתם, “שינוי השיח הציבורי והפוליטי במועצה" ולצורך כך הם מעוניינים לקדם מועמדים למליאת המועצה ביישובי מטה יהודה השונים ולשקול הצבת מועמד או מועמדת לתפקיד ראש המועצה מטעמם. "השיטה הישנה פשטה את הרגל”, מצהירים הפעילים, “את בחירות 2018 ינצחו מי שיבינו שהשיח השתנה, שכדי להיבחר צריך לפעול אחרת.

הקבוצה צפויה להיפגש שוב בתחילת חודש מרץ בבית פרטי באחד המושבים באזור ההר.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?