דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ביהמ"ש אישר את החלטת מטה יהודה בנושא הסעות תלמידי החוץ

העותרים: בלי המאבק המשפטי המועצה הייתה ממשיכה לפגוע במתווה ההסעות. המועצה: החלטת השופט מדברת בעד עצמה

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר בשבוע שעבר (19.5) את החלטת מליאת המועצה האזורית מטה יהודה להחזיר את מתווה ההסעות החל משנת הלימודים הקרובה (תשפ"ב) ומחק את העתירה של הורי תלמידי החוץ כנגד המועצה ללא צו להוצאות.

כזכור, במהלך חודש אוגוסט 2020 הודיעה המועצה כי מתכונת ההסעות של תלמידי החוץ תשתנה ותתבסס על מתן כרטיסי "רב קו - חופשי חודשי" לכל תלמיד בתוספת שאטלים שיובילו תלמידים לירושלים בבוקר ויחזירו אותם אחה"צ.

בתגובה הגישו 138 הורי תלמידים עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים, שבה נדרשת המועצה לבטל לאלתר את החלטתה לשנות את מתכונת ההסעות הקודמת. "מדובר בהחלטה שערורייתית ועל המועצה להמשיך לספק לעותרים הסעות לבתי ספר בהם הם לומדים, באותה המתכונת של השנים הקודמות", נטען בעתירה.

בדיון שהתקיים לפני כחודש בעתירה הושגה הסכמה בין הצדדים שמליאת המועצה תדון מחדש בהחזרת מתווה ההסעות הקודם ותוצאות הדיון יוצגו לפני בית המשפט.

                         

תלמידים במטה יהודה בדרך להסעות

ישיבת המליאה של המועצה האזורית מטה יהודה שהתקיימה (5.5), דנה בנושא מתווה ההסעות לתלמידים שלומדים בבתי הספר שמחוץ לאזורי המיפוי של המועצה ולאחר ויכוח סוער, קיבלה החלטה לאשר את הצעת ראש המועצה, ולהותיר את מתווה הקורונה עד לסוף שנת הלימודים הנוכחית.

נציג העותרים, עו"ד ברק בן שלום מנס הרים: “המועצה הודיעה שתחזיר את ההסעות בשנה"ל הקרובה בדיוק כמו שהיה לפני הקורונה, וביהמ"ש מחק את העתירה שלנו ללא צו להוצאות. אנחנו מרוצים מהתוצאה. לא היה טעם להגיש עתירה מתוקנת שכן עד שיהיה בה דיון והכרעה כבר תיגמר השנה"

החלטת בית המשפט הוצגה על ידי חלק מההורים שעתרו כהישג משמעותי מול מטה יהודה במשולב עם הטענה שללא המאבק המשפטי המועצה הייתה ממשיכה לכרסם במתכונת ההסעות ולא הייתה מחזירה אותה לקדמותה.

במטה יהודה התקוממו על דרך הצגת הדברים: “יש לחדד את העובדות המדברות בעד עצמן, ולא לעסוק בפרשניות המרובות הנפרשות ברשתות החברתיות השונות שהקשר בינן ובין העובדות המשפטיות רחוקה עד מאוד. בעקבות תגובה שהגישה המועצה לבית המשפט הנכבד לאחר המליאה, נמחקה העתירה ולא נקבע דיון נוסף ולא בכדי”.

"החלטת השופט מדברת בעד עצמה, ומקבעת בהחלטה שיפוטית את החלטת המליאה שקבעה כי הסדר הנסיעה בזמן הקורונה יוותר על כנו עד לתום שנת הלימודים”, מדגישים במטה יהודה, “בשנה הבאה ישוב המצב לקדמותו בהתאם להחלטה שקיבלה המליאה לפני כשנה תמימה. כך שהעובדות ברורות, הגשת העתירה לא קידמה מאומה. המועצה פועלת ותמשיך לפעול למען תושביה”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?