דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 10 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ביום הבוחר כולנו נִנְהַר לקלפי

ראיד ברהום

עשרה ימים לבחירות ואנו עדים לדעתי לאחת המערכות הבחירות הרדודות ביותר שידענו. התעסקות רבה בנושאים שטחיים. מעטות הן המפלגות שמציעות תוכנית עבודה אם בכלל ליום שאחרי.
אחד הדברים שצד את עיני במערכת הבחירות הזאת, שתיק החינוך מקבל חיזור יוצא דופן , ורבים רוצים לתבוע אתו לעצמם, מימין משמאל ומהמרכז. כולם מכירים בחשיבות תיק זה, אבל אף אחד מהתובעים לתיק לא חשף בפנינו, עד כמה שידוע לי, איזה שינויים רוצים לחולל:
- האם יפעל לצמצום משמעותי של מספר התלמידים בכיתה ?
- האם יקדיש תשומת לב מיוחדת לטיפול באלימות שבתוך בתי הספר וזו שמופנית כנגד אנשי החינוך ?
- האםת יפעל לקידום מעמד המורה, ובמיוחד, להיטיב את שכר המורים, ויורה על פתיחת הסכמי השכר הקיימים ושדרוגם ?

וזה רק חלק קטן מהנושאים המעסיקים את אנשי החינוך.
השיסוע והפילוג הקיים בחברה הישראלית מתרחב ומעמיק ועבר את הקו האדום, וצריך להילחם בתופעה זו ביד רמה. האחריות רובצת על כולנו, כלל האזרחים, נבחרי הציבור ואנשי החינוך כאחד, כאשר בראש הפירמידה יתייצב שר החינוך הבא, שצריך בין היתר: לעמול על איחויי השסע , לקדם בניית דיאלוג בונה בחברה הישראלית על כל גווניה ופלגיה, ולעודד שיח מכבד וסובלני למען החוסן החברתי של כולנו.
כמה שזה סמלי, שפרשת השבוע הקרובה, זו שתיקרא בבתי הכנסת שלושה ימים לפני הבחירות היא פרשת "תזריע", שעוסקת בין היתר, בדיני הצרעת. המחלה, אמנם, חלפה לה מאתנו במובנה "הפיזי", אבל היא עדיין קיימת במובנה המטאפורי בקרב יחידים, שאינם מוכנים בשום אופן לקבל את השקפת עולמם של אחרים השונים מהם ו"מצרעים את האחרים". קיצוניים אלה עשויים להדביק בנגע חוסר הסובלנות גם אחרים בחברה, אם נשב בחיבוק ידיים כנגד תופעה מטרידה זו.
הבחירות הנוכחיות הן מהחשובות שידענו, ותוצאותיהן יעצבו את חיינו בשנים הבאות. אנו חייבים לבחור במאחד ולא במפלג, בקירוב הלבבות ולא בריחוק, בהכלה ולא בהדחקה.

למען עתיד טוב יותר, כולנו נִנְהַר יחדיו לקלפי כי "מי שמצביע - משפיע”.

 

ראיד ברהום

עין ראפה

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?