דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ביקורת חריפה בצור הדסה על הסכם ויזל-מגנזי

פעילי ציבור ביישוב העבירו את תמיכתם לערן אוחנה. מגנזי וויזל בכנס בצור הדסה

ביום ראשון השבוע פורסם ההסכם שנחתם בין המועמד לשעבר, שלומי מגנזי, לבין המועמד לראשות המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל. כידוע, מגנזי כיהן כיו"ר ועד צור הדסה ומציג את עצמו כמי שידאג לעתידו של היישוב. מבקרי ההסכם טוענים כי מדובר בהסכם פרסונאלי שאינו משרת את צור הדסה. תומכי ההסכם טוענים מנגד כי למגנזי לא הייתה ברירה וכי צור הדסה תרוויח מעצם התמיכה בויזל והתחייבותו לסייע ליישוב.

נוסח ההסכם קובע כי כנגד הסרת מועמדותו לראשות המועצה ופעילות לקידום מועמדותו של ויזל, יקבל מגנזי משרה של סגן ראש מועצה בשכר מלא ויחזיק בתיק החינוך והחברה (כולל חברה, רווחה, תרבות נוער וספורט). בנוסף הוא ימונה לדירקטור בחברה הכלכלית לפיתוח מטה יהודה.

מגנזי יהיה חבר בהנהלת הקואליציה, שהיא הגוף שמנהל את מליאת המועצה המונה 13 חברי מליאה. הנושאים שיעלו במסגרת סדר היום של הנהלת המועצה ושל מליאת המועצה יובאו לדיון מוקדם בין מגנזי לבין ויזל.

כמו כן, מגנזי יהיה ממונה על בחינת הקמת מועצה מקומית לצור הדסה, ירכז את הקשר שבין משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל לבין המועצה, והמינויים לוועדות מהועצה ייעשו בתיאום איתו. מנגד מתחייב מגנזי לתמוך בויזל במהלך כהונתו.

ההסכם זכה לביקורת חריפה מצד שני המועמדים האחרים, יוסי משה וערן אוחנה, אך גם מצד רבים מתושבי צור הדסה. במהלך השבוע הראשון מאז נודע ההסכם צנחה התמיכה בשלומי מגנזי בקרב תושבי צור הדסה בעשרות אחוזים. יש הטוענים כי התמיכה בו צנחה ב-50% .

בשבועיים האחרונים הגבירו המועמדים השונים את מאמציהם לרכוש את ליבם של תושבי צור הדסה וקיימו כנסים ביישוב. מספר פעילי ציבור ותיקים ביישוב הודיעו כי הם מעבירים את תמיכתם למועמד ערן אוחנה והחלו לפעול לטובתו ברשתות החברתיות ובקרב התושבים.

בכנס בחירות שקיימו ויזל ומגנזי בשבת האחרונה נכחו כ-140 מתושבי היישוב. במהלך הכנס הסביר מגנזי את הסיבות שגרמו לפרוש מהמירוץ לראשות המועצה. ויזל תיאר את תהליך כניסתו לתפקיד מ"מ ראש המועצה והתייחס למעמדה של צור הדסה במטה יהודה בעתיד.

בתום הכנס פירסם ויזל הודעה ובה נאמר: “נפגשתי עם כ-140 תושבי צור הדסה בשיחה פתוחה לקראת הבחירות הקרבות ובאות. שמחתי כי לצידי ישב שלומי מגנזי שרק לאחרונה הצטרף אלינו במירוץ לראשות המועצה.
שיתפתי את תושבי צור הדסה בפעילות המועצה בישוב בשנתיים האחרונות והתוכניות לדאגה לעתיד הישוב. רק מטה יהודה מאוחדת תוביל לשגשוג המועצה כולה והגשמת התוכניות המשותפות שלנו וכמו גם לקידום צור הדסה וצרכיה המיוחדים. אמנם, יש עבודה רבה לפנינו בנוגע לצור הדסה אך יחד בכוחות משותפים נצליח”.

המועמד לראשות המועצה, יוסי משה, תקף את התנהלותו של מגנזי וטען כי נתוני סקר שהציג מגנזי בפני גורמים שונים ופורסמו ב"בקיצור" לא נעשו על ידי מינה צמח. מגנזי סירב להגיב על הטענות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?