דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 30 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חשד: אלירן דקר את מיכל ז"ל והמתין לפני שהזעיק עזרה

"מיכל אמרה לי שהיא יודעת מה התפקיד שלה בעולם – לשמח אנשים". מיכל סלה ז"ל (מימין) ואחותה לילי בן עמי

מאות מנחמים הציפו את בית הוריה של מיכל סלה ז"ל במושב בית זית מאז היוודע הידיעה על רציחתה. על רחבת הדשא שבחזית הבית התקבצו חבורות של מנחמים סביב ההורים, דניאלה ורפאל, וחמשת אחיותיה ואחיה, מנסים לעכל יחדיו את הבשורה המרה.

האחות ליאת פריימן: "לא מעכלים מה קורה, מה קרה, שבורים, מרגישים בתוך חלום, לא מבינה איך הסיפור הזה קשור לאחות שלי, שהייתה אישה מדהימה, ושכל חייה הוקדשו לנתינה, אהבה...היא הייתה מלאה בשמחת חיים... זה באמת לא נתפס...”.

 

רצח בתוך הבית

 

בערב יום חמישי (3.10) בשעה 19:00 לערך הוזעקו שוטרים לבית בישוב מוצא תחתית בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה אודות חשש לחייהם של גבר ואישה המתגוררים במקום.
השוטרים שהגיעו לבית, איתרו במקום אישה כשהיא ללא רוח חיים וגבר כשהוא במצב קשה כשעל גופם סימני דקירה, שניהם בשנות ה-30 לחייהם. מחקירה ראשונית, עלה חשד לרצח וניסיון התאבדות, ואותרה בזירה סכין באמצעותה עפ"י החשד בוצעה העבירה.

בתוך זמן קצר נודע כי הנרצחת היא מיכל סלה, 32, עובדת סוציאלית, בת לאחת ממשפחות המייסדים של מושב בית זית, שגדלה במושב והדריכה בקן הנוער העובד שבו.

השכנה שאליה הביא החשוד ברצח את בתם התינוקת סיפרה ל-YNET את שאירע: "ראיתי גבר עטוף בשמיכה או סדין, מחזיק תינוקת ויושב על הרצפה ליד הדלת. הוא אמר 'אני ואשתי ניסינו להתאבד. אני צריך עזרה, תביאי כוס מים ותקחי את הילדה'...".

היא הוסיפה כי הבעל "היה פצוע, אבל נראה בסדר גמור מבחינת השיח. הוא לא נראה נסער או מבולבל, יותר כמו אדם במצוקה שמבקש עזרה. לאט לאט הבנתי שהוא איבד את ההכרה”.

 

"כל חייה הוקדשו לנתינה"

 

הידיעה היכתה בהלם את משפחת סלה. האב, רפאל, נולד למייסדי מושב בית זית ויחד עם אשתו, דניאלה, הקים בו משפחה לתפארת ובה ששה ילדים: ליאת, דוד, לילי, מיכל ז”ל, נגה ואביהו.

ביום שישי (4.10) נערכה הלוויתה של מיכל ז"ל. אמה, דניאלה, ספדה לבתה: "לפני הרבה מאוד שנים מיכל אמרה לי שהיא יודעת מה התפקיד שלה בעולם – לשמח אנשים. שנים אחר כך היא בחרה במקצוע שדרכו תוכל לעזור לזולת להביא אור ושמחה לעולם".

האחות, לילי בן עמי, היא פעילת ציבור מוכרת, שימשה כיו"ר ועד ההורים בבי"ס עין הרים וכמורה בתיכון עין כרם, ואף הייתה מועמדת לכנסת מטעם מפלגת העבודה בבחירות לכנסת ה-21. "אם זה קרה למשפחה שלנו זה יכול לקרות בכל מקום", אמרה לילי.

האחות נגה סיפרה: "מיכל האמינה שחיוך אמיתי יכול לשנות עולמות של אדם. היא הייתה הכל בשבילי. נלקחה לי חתיכה מהנשמה שלעולם לא תחזור".

האח אביהוא, סיפר: "מיכל הייתה אדם רוחני ועמוק, מלאה באור ופיזרה סביבה אהבה. היא הייתה אחות תומכת ואוזן קשבת עבורי, ואני עדיין לא מעכל את מה שקרה".

הבעל החשוד ברצח, אלירן מלול

חשד: הרוצח המתין

 

בסוף השבוע שהה החשוד ברצח בבית חולים כשהוא מורדם ומונשם ותחת שמירה. ביום ראשון (6.10) נמסר מבית החולים כי מצבו הרפואי השתפר במידה ניכרת וכעת הוא מוגדר במצב קל ויציב, בהכרה מלאה. עם השיפור במצבו הרפואי הוא נחקר לראשונה על ידי המשטרה.

על פי ההערכות של חוקרי המשטרה, מלול רצח את מיכל ז”ל, המתין זמן מה, לאחר מכן דקר את עצמו, ורק אז פנה לשכנים עם בתו התינוקת וביקש עזרה. מעצרו הוארך ליום חמישי הקרוב (10.10).

מפרטים שנאספו בכלי התקשורת השונים עולה כי אלירן מלול, 34, גדל בבאר שבע וכי בשנים האחרונות הוא התייתם מאב ואם. שכנים שהכירו את המשפחה מסרו כי זו הייתה משפחה נורמטיבית וכי אלירן היה ילד "טוב".

אלירן הכיר את מיכל ז"ל במסגרת עבודתם המשותפת כמדריכי נוער בסיכון בארגון "החוט המשולש" בירושלים. לפני מספר חודשים הוא עזב את עבודתו והחל לעבוד כשיפוצניק עצמאי.

 

התבטאות חריגה

 

האחות לילי כתבה בפייסבוק על אירוע שהתרחש בארוחה המשפחתית שקדמה לרצח ובו התבטא אלירן באופן חריג. “רק בשבת שעברה היינו כולנו יחד. באותו הרכב מלא. משפחה גרעינית בת 22 ראשים, כולל מיכלי. בסעודה האחרונה ההיא, לרוצח שלה היתה אמירה חריגה מאוד. הוא אמר שבעבירות - הסבל של התוקף הוא גדול יותר מהסבל של הקורבן. מיכל אמרה לו בתוקף שזה לא נכון וכך גם אני ונגה. הוא התעקש שהתוקף סובל יותר ונימק ברקע שהתוקף בא ממנו, הדברים שהוא חווה בעברו”.

גיסו של החשוד ברצח, יחיאל, דיבר לראשונה עם חדשות 12 והתייחס לחשדות הקשים: "הוא היה בן אדם רגיל, אהב את אשתו והמשפחה. אנחנו מופתעים מאוד, לא יודעים מה קרה שם. אלירן היה בן אדם מקסים, אהב את אשתו והמשפחה. כל הדברים הטובים שאומרים עליו זה הוא באמת. הם היו ביחד, הכול היה רגיל בזוגיות שלהם".

הגיס סיפר כי בני משפחתו של אלירן לא שמו לב לכל דבר חריג במערכת היחסים בין בני הזוג . "לא היה משהו שאנחנו יודעים עליו. בשלוש השנים האחרונות הם איבדו את ההורים שלהם, זה קשה להם. אנחנו אוהבים את מיכל והמשפחה שלה. היא הייתה אישה מדהימה, ואנחנו אוהבים את הנסיכה הקטנה שלהם". עם זאת, מדיווחים שונים עולה כי קרובי משפחתו של מלול לא הגיעו לבקרו בבית החולים.

 

"נאמץ את התינוקת"

 

האחות הגדולה, ליאת פריימן, דחתה מכל וכל את נסיונו של הרוצח לטעון כי בני הזוג ניסו להתאבד במשותף. “ברור שלא... לא להעיז להגיד דבר כזה...", היא אמרה בראיון שנתנה לאחד מכלי התקשורת, "אולי ההתאבדות שלו, אבל לא שלה..". היא ציינה כי עקב התנהלות החקירה היא מבקשת לא להוסיף דבר מעבר לזה וסיכמה "אנחנו עושים את מה שנכון".

ביום ראשון האחרון הגיע לבית ההורים גם יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, שביקש לנחם את פעילת המפלגה, לילי בן עמי. בשיחה שביניהם אמרה בן עמי כי על החוק לעמוד לצד משפחות שמתמודדות עם מצבי קיצון מסוג זה ולסייע להן להתייצב אל מול הרוצח. בן עמי סיפרה כי בכוונת המשפחה לאמץ את התינוקת ולדרוש כי הנכסים שהותירה אחריה מיכל ז"ל לא יעברו לרשותו של החשוד ברצח.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?