דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית מאיר מתאבלת על סרן ישי רוסלס ז"ל

החיוך לא מש מפניו. ישי רוסלס ז"ל (מימין) במהלך סיור

תושבי בית מאיר הוכו בתדהמה כאשר התברר להם שההרוג בתאונת האימונים בצאלים הוא, ישי רוזלס, אחד מבני המשפחה השקטה והנעימה שעברה להתגורר במושב לפני קצת יותר משנה. משפחת רוזלס הצנועה היתה מוכרת בעיקר לתושבים שהתפללו איתם בבית הכנסת.

המשפחה הגיעה לארץ לפני כחמש עשרה שנה ממקסיקו לאחר תהליך גיור ארוך, בתחילה הם גרו בכוכב יעקב שבבנימין. יושב ראש ועד המושב, שוקי גבאי, מספר כי במסגרת עבודתו של אב המשפחה, אהרון, כנהג מכבסה, הוא הגיע יום אחד לישיבה בבית מאיר, ומיד התאהב בישוב ובנוף הירוק. הוא סיפר בהתלהבות לאשתו על הישוב בהרי ירושלים והם החליטו לעבור לישוב.

מי שהכיר לעומק את המשפחה הוא דוד קדוש, המשכיר למשפחה את הבית בהם הם מתגוררים. "זה עצוב מאוד", מספר קדוש, "אנחנו היינו מתארחים אצלם והם היו מתארחים אצלנו, מדובר במשפחה של יהודים טובים שבאו לתרום למדינה, ששניים מבניה הם קצינים קרביים, אנשים ישרים והגונים, אין מילים, פשוט משפחה אנושית וטובה, מלח הארץ".

בשבוע האחרון עוד הספיק דוד קדוש לשחק כדורסל עם ישי, שהיה ספורטאי מצטיין ואף לגשת איתו למזכירות ולרשום אותו כתושב הישוב, על פי בקשת הצבא. יתכן וזו הסיבה שחלק מכלי התקשורת הציגו אותו כחייל בודד, כי הוא היה בן המשפחה היחיד שהיה רשום בישוב. “אנחנו תומכים כמה שרק אפשר", מספר דוד קדוש בעצב, "זו משפחה שבה כולם למען אחד ואחד למען כולם".

ישי רוזלס, שירת בנח"ל החרדי והגיע להיות קצין בדרגת סגן, חבריו ומכריו מדברים על החיוך הנצחי שהיה על פניו, לא משנה כמה היה קשה, ישי המשיך לחייך.

דוד, לוחם בגדוד החרדי, סיפר ל'כיכר השבת' על מפקדו: "זה קצין שהיה נטול אגו, היה מדבר אלינו כמו לחברים רגילים, לא היה כזה דבר בצה"ל. כל היום היה מחייך תמיד רגוע, אף פעם לא צועק ולא מתרגז - תמיד ברוח טובה".

הרב ירון דוד, מרבני עמותת הנח"ל החרדי, מספר על ישי: "יצא לי ולשאר רבני העמותה להכיר היטב את ישי ז"ל. ישי החל את דרכו בגדוד 'נצח יהודה' בפלוגת 'מצדה', המשיך לקורס מ"כים ולקורס קצינים, היה קצין מצויין, ירא שמים, שקט, צנוע ועניו מאוד, מעולם לא שמעת אותו מדבר לשון הרע על אף אחדו".

התאונה הטרגית ארעה לאחר שפצצת מרגמה נורתה בשוגג מסיבה שאינה ברורה לעבר כוח שתרגל בסמוך. חבריו מיהרו והקימו עמוד פייסבוק לזכרו, שם הם מעלים תמונות ומשתפים זכרונות וסיפורים מהיכרותם את ישי רוזלס.

הלווייתו נערכה בהר הרצל בין יום רביעי ליום חמישי בכדי לחכות לאחותו השוהה בימים אלו במקסיקו. בני המשפחה ביקשו מהציבור להגיע להלווייה. יהי זכרו ברוך.

 

יאיר לביא

[email protected]

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?