דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 11 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חדשות 12: הסיבה לשריפות בבית מאיר – פעילות מג"ב

בית מאיר לאחר השריפה 2016

הסיבה לפרוץ השריפות בשנתיים האחרונות באזור בית מאיר היא פעילות של יחידות מג"ב, כך נטען ביידעה שפרסם חדשות 12. לפי ידיעה זו, השריפה שפרצה ביום חמישי האחרון (1.8) ביער כרמילה, שחייבה לפנות את קו הבתים הראשון והשני במושב, נבעה מפצצת תאורה שנורתה על ידי מג"ב במטווח ירי סמוך למקום.

לטענת כתב חדשות 12, השריפה הגדולה שפרצה בתאריך דומה בשנה שעברה בסמוך לבית מאיר, נגרמה כתוצאה מירי של חומר נפץ על ידי יחידה של מג"ב, באותו אזור. בנוסף, שריפת הענק, שבעקבותיה פונה מושב בית מאיר כולו בנובמבר 2016, נגרמה כתוצאה מפצצת תאורה שנורתה על ידי המשטרה במהלך מצוד אחר גנבים שם בשטח.

כתב חדשות 12 טען כי גורמים המקורבים לנושא מסרו שבמג"ב לא מעדכנים את שירותי הכבאות כשהם מגיעים למטווח ומשתמשים בנשק כבד, ובכך נמנעת התערבות מוקדמת של ניידות כיבוי שהיו יכולות להגיב לדליקה ולמנוע את התפשטותה.

בחדשות 12 הציגו את התגובה של דוברות כבאות ובהצלה בזו הלשון:"מחקירה ראשונית עולה שמדובר באימונים של כוחות ביטחון במקום".

כמו כן, נמסר מדוברות מג"ב נמסר בתגובה: "ממצאי התחקיר אינם מוכרים לנו, אולם מבדיקה ראשונית עולה כי האימון שהיה באותו היום לשמירת כשירות הלוחמים בשטח האש הסמוך, בוצע על ידי מדריך מוסמך בהתאם לנהלים ולתיק התרגיל הקיים. יחד עם זאת, בהתאם לממצאי הבדיקה וככל שיידרש, הרי שהוראות הבטיחות במקום יעודכנו תוך ביצוע כל ההתאמות הנדרשות למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד".‎

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?