דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מושָב טוב יָשַבְתָ

                         

"מושָב טוב יָשַבְתָ" זו הכותרת שבחרו במושב בית מאיר למיזם אומנותי קהילתי שנערך במושב בחודשי הקיץ והוצג לראווה במהלך חול המועד סוכות.

הרעיון היה להקים מעין בית מלאכה ליצירה חברתית, מספרות שתי האמניות שיזמו את המיזם, רבקה שירה גולדמן ואירית כהן, "מצאנו שמסתובבים סביבנו אנשים יצירתיים, שגרים בטבע מקסים, אבל כל אחד בנישה שלו, מטפח את המרחב שלו. החלטנו לחבר בין הפנים לחוץ, בין האינדיבידואלי לבין האוניברסאלי, יצירה למען הקהילה."

השתיים יצאו במיזם שבמרכזו איסוף כסאות. "שלחנו טיזרים על איסוף כיסאות שאנשים רוצים לזרוק, אל תשליכוני לעת זקנה, אנחנו נבוא וניקח...", הן מספרות. בתום האיסוף, התקיימו שתי סדנאות שבהן הוזמנו תושבי המושב לבחור את הכיסא שדרכו רצו להעביר את המסר או הביטוי האומנותי.

"זו הייתה חוויה חוצת גיל, ילדים, אימהות, מבוגרות וצעירות, נפגשו יחד ויצרו", מחייכות היזמיות, "יש נשים שעברו טיפול באומנות והעבודה על הכיסא איפשרה להם לעבד רגשות. אחת המשתתפות שחוותה חרדה בעקבות השריפה הקשה, סבתא לאוהד שרוף של ביתר ירושלים, יצרה כיסא עבור הקבוצה נערצת. השיא היה שזכינו לכיסא של אליהו הנביא, כי גם ברית הייתה בסמוך לתערוכה זו". (ראה בתמונות המצורפות)

ימי חול המועד סוכות, שבו מצווים בני ישראל לשבת בסוכה, נבחרו להיות אלה שבהם יוצג המיזם בפומבי. השתיים בחרו מתחם אחד שבו הוצגו כל הכיסאות, והתושבים הוזמנו לבקר במתחם, להצטלם ולשתף את התמונה עם קבוצות במושב בצירוף ברכה לקראת השנה החדשה.

שתי האמניות מייחלות לשיתופי פעולה עם יישובים נוספים באזור סובב ירושלים. ניתן ליצור קשר עם אירית במייל - dvirit34@gmail.com .

                                  

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?