דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית נקופה: ישלמו 788 אלף שקל על שימושים חורגים

בעל נחלה חקלאית במושב בית נקופה, הורשע בסדרה של עבירות בנייה ושימושים חורגים בנחלה וחוייב לשלם דמי שימוש בהיקף של 788 אלף שקל. בנוסף הוצא צו הריסה כנגד חלק ממבנה של לול ששימש כמחסן, וצו מניעה כנגד שימוש במשטח העמסה צמוד למחסן. כנגד מבנים אחרים שהוקמו בחלקה א' של הנחלה הוצא צו הריסה על תנאי למשך שנה, עם אפשרות להכשיר את העבירות במוסדות התכנון.

מינהל מקרקעי ישראל תבע את בעל הנחלה על סדרה של עבירות בנייה ושימושים חורגים ובהם: מבנה של לול שהוסב לצרכי אחסון מסחרי בהיקף של 800 מ"ר, משטח טעינה ופריקה בהיקף של 200 מ"ר, מחסן בגודל של 333 מ"ר, ובנייה למגורים בהיקף של 94 מ"ר בסה"כ. יש לציין כי בעל הנחלה נפטר במהלך ההליכים המשפטיים (שמו שמור במערכת).

שופטת בית המשפט השלום בבית שמש, דורית פיינשטין, קיבלה את טענת הנתבעים וקבעה כי יש לחשב את דמי השימוש על הקרקע החקלאית בהיקף של 5% לשנה וזאת שבע שנים מיום הגשת התביעה. היא קיבלה את חוות הדעת של שמאי המקרקעין שהעריך את שווי הקרקע לאיחסון ב-650 שקל למ"ר ושווי הקרקע למגורים ב-5000 שקל למ"ר.

בפסק הדין נקבע כי יורשיו של בעל הנחלה יחוייבו לשלם 788 אלף שקל בגין כל השימושים החורגים שנעשו במשך 12 שנים (7 שנים מיום הגשת התביעה + 5 השנים שחלפו מאז). בנוסף הם חוייבו בתשלום של 25 אלף שקל הוצאות משפט ושכר טרחה.

נחלה חקלאית במטה יהודה (אילוסטרציה, לתמונה אין קשר לידיעה)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?