דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המחוזי קיבל ערעור של תושבת בית נקופה: בפס"ד של השלום בבית שמש נפלו שגיאות

בית נקופה

בית המשפט המחוזי בירושלים, בהרכב של שלושה שופטים, קיבל לאחרונה באופן חלקי ערעור של תושבת מושב בית נקופה על פסק דין שגזר עליה בית המשפט השלום בבית שמש. בנימוקים לקבלת הערעור קבעו השופטים כי בפסק הדין של השלום נפלו שגיאות.

רשות מקרקעי ישראל הגישה תביעה שנגעה לשימושים חורגים בנחלה שבמושב בית נקופה. התביעה התמקדה בדרישה "להפסיק את השימושים המפירים במקרקעין ולהחזירם למצבם הקודם טרם השימוש המפר", "להימנע מלעשות במקרקעין כל שימוש שאינה חקלאי ו/או בניגוד להוראות חוזה המשבצת", וכן לדמי שימוש חורג בסך סך 874,236 שקל.

פסק הדין שהתקבל כנגד בעלת הנחלה (שבעלה בינתיים נפטר) הורה בין השאר, על שני צווי הריסה למחסנים בנחלה ולדמי שימוש בהיקף של 510 אלף שקלים.

בערר טענה בעלת הנחלה כי בית המשפט השלום שגה בהוראות למתן צווי הריסה ושגה בחישוב דמי השימוש.

בית המשפט המחוזי שדן בערר מצא כי יש לקבל את הערעור בעניינים מסוימים, אשר לגביהם חרג בית משפט השלום, וקבע כי יש לבטל את שני צווי ההריסה ויש לצמצם את החיוב הכספי.

המחוזי הדגיש כי ביטול צו ההריסה הראשון נובע מכך שכתב התביעה לא דרש צו הריסה, אלא רק צו למניעת השימוש המפר. לגבי צו ההריסה השני, קבע בית המשפט כי מדובר במבנה שהוקם לאחר שהוגשה התביעה וכתב התביעה כלל לא מתייחס אליו. בנוגע לחיוב הכספי, מצא בית המשפט כמה פגמים בשיטת החישוב של דמי השימוש בחורג והפחית אותם.

לאור זאת חוייבה רשות המקרקעין להחזיר לתושבת סכום של 15 אלף שקל.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?