דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית שמש: ליאנה בת ה-21 נרצחה בידי אביה

העיר בית שמש התעוררה ביום שבת האחרון (23.7) לאירוע מזעזע של אב שרצח את בתו ולאחר מכן התאבד.

בשעה 11 לערך הגיע אחיה של הנרצחת (קטין בן 17) לדירה שבה הם מתגוררים עם אימם, הגרושה מבעלה לשעבר, וכאשר נכנס הבחין בגופותיהם של אחותו בת ה-21 ושל אביו בן 43. בזירה נתפסו סכינים שעפ״י החשד שימשו לביצוע הרצח במקום. הוא מיהר להזעיק למקום את המשטרה.

מאוחר יותר סיפר האח המזועזע כי התבקש להגיע לדירה על ידי אימו, ששהתה בצפון הארץ, וחששה לשלומה של בתה לאחר שלא הצליחה להשיג אותה בטלפון. הוא סיפר כי כאשר הגיע לדירה ראה טיפות דם בכניסה וכאשר נכנס לדירה התגלה לפניו המחזה המבעית.

עם קבלת הדיווח אודות החשד לרצח והתאבדות הגיעו למקום כוחות משטרה גדולים מתחנת בית שמש, ושוטרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים והחלו בפעולות חקירה.

מבדיקה ראשונית של פרטי האירוע עולה כי האב, אלכסנדר סבנוק, הגיע לדירת גרושתו בזמן שבתם שהתה שם לבדה וביצע את הפשע המחריד ולאחר מכן התאבד.

פראמדיק מד"א, אושרי אדרי: "כשנכנסנו לדירה ראינו את הגבר והאישה מחוסרי הכרה עם פציעות חודרות ומדממות בגופם. ביצענו בדיקות רפואיות, אבל הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם".

מעדויות שכנים עולה כי האם עובדת במספרה והתגרשה מבעלה לפני יותר משנה, ומאז הוא לא נראה באזור למשך זמן רב. בשבת זיהה אותו אחד השכנים כשהוא מסתובב בסמוך "לבוש כמו הומלס ומזוקן".

מסקירת הרשתות החברתיות עולה כי לפני שנרצחה בילתה ליאנה עם חברותיה, ובאינסטגרם שלה פרסמה סטורי שבו הן נראות יושבות יחדיו לצד הכיתוב "הזדקנו".

ראש העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, סיפרה כי הנרצחת, ליאנה סבנוק הייתה תלמידתה בעת ששימשה כמנהלת בבית הספר ברנקו וייס בעיר: "אני יוצאת עכשיו מביתה של ליאנה סבנוק ז"ל, תלמידתי לשעבר בברנקו וייס, בוגרת מסלול חיל האוויר. ילדה חכמה, חרוצה, מלאה באהבה. אזכור את החיוך שלה תמיד. צוותי הרווחה בעירייה פועלים מול המשפחה מהיוודע האירוע וימשיכו לעמוד לצידם ככל שיצטרכו. תושבי בית שמש כולה מחבקים את המשפחה, את האמא והסבתא, ונמשיך כולנו לפעול לעמוד לצידם.

יהי זכרה ברוך".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?