דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית שמש: מנכ״לית העירייה מתפטרת

מנכ"לית עירית בית שמש, מירה מינס (במרכז). צילום: רווח הפקות

מנכ״לית עיריית בית שמש, מירה מינס, ביקשה מראש העיר לסיים את תפקידה. מדובר במהלומה לראש העיר, ד"ר עליזה בלוך, אשר לפני כחודשיים נאלצה להתמודד עם התפטרותה של דוברת העירייה, דפנה כהן-נוריאל (שבינתיים הסכימה להאריך את מועד התפטרותה) וכעת נאלצת להתמודד עם התפטרות נוספת של עובדת בכירה. 

במכתב שכתבה לעובדים אמרה מינס: ״לאחר תקופה אינטנסיבית ומאוד משמעותית עבורי, תקופה מרובת עשייה ואתגרים מקצועיים רבים , ביקשתי לפני מספר שבועות מראש העיר, גב' עליזה בלוך, לסיים את תפקידי כמנכ״לית העירייה. חשוב לי להדגיש כי בתפקידי זה, נהניתי לעמוד לרשות תושבי העיר בית שמש , לנהל מקצועית וארגונית את העירייה ואת עובדיה, להוביל ולהיות שותפה לתהליכים רבים, אשר מובילה ראש העיר, ושותפים להם חברי המועצה ועובדי העירייה הנפלאים והמסורים ורבים מתושבי העיר. תפקידי נעשה מחד, תוך התבססות על מה שנעשה בעיר מזה שנים רבות ומאידך בהובלת התחדשות ורוח חדשה של שינוי.  אני רואה בכל אחת ואחד מכם, כ-1500 עובדי העירייה, כשותפים לעשייה למען תושבי העיר. חלקנו יחד תקופה בה חרטנו על דגלינו כעובדי עיריית בית שמש ערכים - מצויינות הארגון, אחריות מא׳ עד ת׳, יוזמה יום יומית ומשמעות, ושילוב כוחות והכל עם הפנים לתושב".

מינס הדגישה כי ההחלטה להתפטר מתפקידה הייתה החלטה קשה. "החלטה זו הייתה מהקשות שקיבלתי בחיי המקצועיים ומאז הודעתי לראש העיר היא שוקדת, מזה מספר שבועות, על איתור המחליף, עליו נודיע בימים הקרובים , ותיערך בהתאם חפיפה מסודרת. אני רוצה להודות לכלל העובדים, לחברי המועצה, לצוות הנהלת העירייה, ללשכת ראש העיר, לצוות של לשכת המנכ״ל המסורות והמקצועיות שלי, לוועד העובדים ולכל מי שהיה שותפי לעשייה. תודה אישית ומיוחדת לראש העיר על שקראה לי לדגל ונתנה בי אמון לאורך הדרך להיות שותפתה לעשייה ועל הזכות הגדולה לעבוד במחיצתה. הובלתה את העיר להיות 'עיר העתיד' של ישראל, מרשימה בכל קנה מידה ומתאפיינת במנהיגות ייחודית ולא מתפשרת , אשר בכל יום ובכל שעה מחפשת איך לעשות טוב לעיר ולתושביה, בכל תחום ותחום בחיי התושב״.


ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך בירכה את מינס ואמרה: ״אני מודה למירה על העבודה המשותפת. מירה היא מנהלת איכותית עם אישיות יוצאת דופן. שילוב נדיר של חוכמה ורגישות. מירה ניהלה את העירייה ביד רמה ומקצועית, הובילה תהליכים ארוכי טווח למען העיר כולה והיתה שותפה אסטרטגית לכל מהלך בעיר תוך אחריות וסמכותיות. אני בטוחה שנדע להמשיך להשתמש בכישוריה בתוך העיר ואני שמחה שהיא נאותה לבקשתי להצטרף לוועדה המייעצת לראש העיר. אני מאחלת למירה המון הצלחה בדרכה החדשה״.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?