דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 24 באוגוסט 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

אות מצטיין הנשיא הוענק לקצין כבאות מבית שמש

נכנס לבית הבוער וחילץ מתוכו שני ילדים בעלי צרכים מיוחדים. רשף יוסי אסרף

השבוע (22.1.19) התקיים בבית הנשיא טקס הענקת אות למצטיינים של כלל היחידות במשרד לביטחון פנים, ובהם לוחמי אש, עובדים ומתנדבים בכבאות והצלה לישראל.
הטקס התקיים במעמד כבוד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין, השר לביטחון פנים חה"כ גלעד ארדן, נציב כבאות והצלה לישראל-רב טפסר דדי שמחי, חברי כנסת בני משפחה ומכובדים נוספים. בין מצטייני כבאות והצלה לישראל, בלט רשף יוסי אסרף מתחנת כבאות והצלה בית שמש.
את תחילת דרכו במערך הכבאות וההצלה בבית שמש, התחיל רשף יוסי אסרף, לפני כ-25 שנים כמתנדב נוער (צופה אש). לאחר סיום שירותו הצבאי התגייס יוסי למערך הכבאות וההצלה, ושירת במספר תפקידים, החל מלוחם אש צעיר, המשיך במגוון תפקידים בכבאות והצלה בית שמש, עד תפקידו כיום כסגן מפקד משמרת בתחנת בית שמש, ומפקד היחידה לחילוצים מיוחדים של התחנה.
במסגרת תפקידו פיקד רשף יוסי אסרף על אירועי חירום, כיבוי, חילוץ והצלה רבים מאוד. כמפקד צוות, כקצין בתחילת הדרך, כסגן מפקד משמרת וכמפקד היחידה לחילוצים מיוחדים, והיה אחראי ישיר להצלת חיים רבים ורכוש של תושבי בית שמש והסביבה.
מפקדיו, וחבריו לוחמי האש בתחנת בית שמש, מספרים על קצין מיומן, מקצועי וערכי, בעל אומץ לב רב, אשר דבק בביצוע משימותיו על הצד הטוב ביותר.
בין הנימוקים לקבלת אות ההצטיינות מנשיא המדינה:
״בחודש נובמבר 2018 דווח לכבאות והצלה בית שמש על להבות עשן כבד וסמיך הבוקעים מדירה בקומה התחתונה בבניין מגורים בעיר בית שמש, וכי יש חשש כבד ללכודים בדירה.
רשף יוסי אסרף ולוחמי האש בפיקודו, הוזנקו, והגיעו תוך זמן קצר מאוד למקום האירוע. יוסי, הבחין בלהבות הכבדות ובעשן הסמיך הבוקע מהדירה, ובעשרה ילדים והוריהם הזועקים לעזרה בכוחותיהם האחרונים מתוך הבית.
ללא שום היסוס, נכנס יוסי באומץ רב אל תוך הדירה אשר בערה כליל, תוך כדי שהוא מגשש את דרכו בעשן הסמיך ומפלס את דרכו דרך חומת הלהבות, וביחד עם פקודיו לוחמי האש, איתרו מבעד לעשן והאש את המשפחה הלכודה בתוך הדירה הבוערת, וחילצו אותם החוצה במהירות דרך חלונות הבית מכיוון שדלת הכניסה נחסמה ע"י מטען אש כבד מאוד.
שני ילדים שחולצו מהאש, היו במצב קשה מאוד ופונו באופן מיידי לבית החולים ביחד עם שאר בני המשפחה, ולאחר מכן אף התברר שילדים אלו, הם בעלי צרכים מיוחדים.
הודות לחילוץ המהיר והמקצועי של לוחמי האש בפיקודו של רשף יוסי אסרף, והטיפול המסור בבית החולים, שבו הילדים להכרה ולאחר זמן מה, חזרו לביתם כשהם בריאים ושלמים”.
טפסר משנה ראובן יצחק מפקד כבאות והצלה תחנת בית שמש: ״אני מברך את רשף יוסי אסרף על קבלת אות הצטיינות נשיא המדינה. העיטור היוקרתי והחשוב הזה, מעיד על החומר האנושי ממנו עשויים לוחמי האש והקצינים בתחנת בית שמש. רוב פעילות הצלת החיים הרבה והענפה של כבאות והצלה לישראל, בדרך כלל שקטה ונמצאת בצללים, ולא תמיד מגיעה לידיעת הציבור הרחב. אך לפעמים בטקסים כגון אלו, השופכים אור, על מפעל הצלת החיים והרכוש של מערך הכבאות וההצלה, ניתן להתרשם מגבורתם ומאומץ הלב הרב, של לוחמי האש ומהרצון שלהם לתרום ולסייע לכל אדם באשר הוא, תוך כדי שהם מגיעים תמיד מוכנים לכל תרחיש גדול כקטן. אני מאחל ליוסי עוד המון שנים של הצלחה ושגשוג, ובטוחני שעוד נכון לו עתיד גדול בפיקוד כבאות והצלה לישראל בית שמש ובכלל״.

סגן יו"ר ועד העובדים הארצי, להב קובי דדון מתחנת בית שמש, הוסיף: "אני מברך את חברי יוסי, המקצוען, שמתמיד בדרכו להצלת חיים ומכשיר כבאים לאורך כל שנותיו בתחנה. אני מודה לו על האכפתיות ועל העזרה לתחנת בית שמש. לטעמי, כל כבאי זכאי לאות הצטיינות, מכיוון שכל כבאי מסכן את חייו במהלך שירותו. האירוע שעליו זכה יוסי באות, היה אירוע מורכב ומוצלח עם אפס פגיעות בנפש. ותודה לאל הצלחנו לעבור אותו בשלום. אני מאחל שנזכה להמשיך ולראות בעתיד עוד כבאים מצטיינים מהתחנה”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?