דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"אתם מבחינתי גיבורי התרבות האמיתיים"

ראשת העיר בית שמש, עליזה בלוך, החמיאה לבוגרי המחזור הראשון של המאיץ הטכנולוגי האזורי

“התפקיד שלנו הוא לעודד יזמות ולהגיד לצעירים, זהו המקום שלכם לחשוב, ליזום ולהצליח", ראשת העיר בית שמש, עליזה בלוך (במרכז) עם צוות המאיץ הטכנולוגי

בערב סוכות הגיע לסיומו המחזור הראשון של היזמים במאיץ הטכנולוגי הראשון בעיר שהוקם על ידי מעוף, מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה בשיתוף עם חברת סינובייט. היוזמה להקמת המאיץ היא חלק מהחזון להפיכת אזור בית שמש ומטה יהודה למרחב המקדם יזמויות הייטק ותומך במיזמים טכנולוגיים. המאיץ הטכנולוגי משמש כבית ליזמים בתחילת דרכם, בו הם מקבלים את הכלים לפיתוח המיזמים שלהם תוך ליווי והדרכה מקצועית.

למחזור הראשון של המאיץ התקבלו 12 מיזמים של תושבי בית שמש ומטה יהודה, שנבחרו בקפידה ועוסקים במגוון תחומים טכנולוגיים. את המשתתפים ליוו מנטורים מקצועיים, אנשי שיווק ומומחים בתחומים שונים והם מקבלים הנחיה אישית וקבוצתית בנושאי פיתוח מוצר, פיתוח עסקי, שיווק, גיוס משאבים, ניהול ועוד. בנוסף, נהנו היזמים מסביבת עבודה נוחה המותאמת עבורם במתחם המשרדים הייטקיסטי של TEAMUP בבניין "ביג".

"שמחתי לראות את חשיפת מיזמי ההייטק המובילים של MaofTech". אמרה באירוע הסיום, ראשת העיר בית שמש, עליזה בלוך, "מתוך 41 יזמים ומיזמים ארציים שפנו להתקבל לתכנית, הציגו 7 יזמים את המיזמים הטכנולוגיים המבטיחים ביותר, רובם תושבי העיר שלנו! בין היזמים פגשתי נשים וגברים בשנות העשרים עד השמונים לחייהם, חרדים, דתיים לאומיים וחילונים”.

"אני גאה בתושבי העיר שיצאו מהקופסא, יזמו, חלמו וחשבו על מיזם טכנולוגי פורץ דרך. אני מרגישה שהתפקיד שלנו הוא לעודד יזמות ולהגיד לצעירי העיר – זהו המקום שלכם לחשוב, ליזום ולהצליח ואנחנו כעירייה נגבה אתכם ונעזור לכם להפוך יחד את בית שמש לעיר של יוזמים ויזמים, לעיר העתיד, גם בהייטק", הדגישה בלוך.

"בעולם תרבותי בו יש המון ׳כוכבים נולדים׳, אתם מבחינתי גיבורי התרבות האמיתיים ומהווים מבחינתי מודל של החברה הישראלית ואת פניה היפות של העיר בית שמש", עודדה בלוך את היזמים באירוע.

תריסר המיזמים מתפרסים על מגוון רחב של תחומים, ביניהם פיתוח תוכנות לייעול ושיפור עבודת מומחים ומוסדות רפואיים, ייעול והוזלת שירותי שילוח בינלאומיים, מתקן נייד חדשני לחימום אוכל, מיזם בתחום הדברה ביולוגית, מערכת ראשונה מסוגה לבדיקת תוכנה, צפייה אינטראקטיבית של משתמשי קצה בשידורי טלוויזיה, ארון חשמל חכם, מיזם בתחום השקעה ותיווך נדל"ן, מערכת לייעול הנהלת חשבונות, פתרון חכם לאיתור נזילות וצריכות מים חריגות בבניינים ומערכת סקרים וניתוח מידע באינטרנט.

"חלק ממטרות הקמת המאיץ בבית שמש, הוא קיום אירועים מקצועיים שפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום ובהם מפגשים עם מיטב המומחים", אומר חגי שאנני, מנהל המאיץ מטעם מעוף-טק. "המטרה שלנו היא לסייע לא רק ליזמים הקבועים אלא לכלל תושבי אזור בית שמש ומטה יהודה החפצים בכך".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?