דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 11 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית שמש: המשחק של הילדים – הצתת דליקות

שריפה ברמת בית שמש. (צילום: איחוד הצלה)

בעקבות עשרות הצתות חוזרות באזור רמת בית שמש, נפתחה חקירת משטרה, נאספו ממצאים וראיות אשר הובילו את החוקרים הנדהמים למסקנה מפתיעה: החשודים בהצתות הם שבעה ילדים בני 12 ואיתם עוד ילדים נוספים, הצעירים מהם. החשודים נחקרו במשטרה בחשד לביצוע כ-70 אירועי הצתות שהתרחשו באזור העיר בית שמש, וחלקם הודו כי עשו זאת מתוך יצר תחרות ותחושת שיעמום.
במסגרת החקירה התברר כי הקטינים נהגו להחביא חומרי בערה בסמוך למקומות בהם למדו. בהפסקות שבין השיעורים או בסיום יום הלימודים הם יצאו לשחק באש.

על החשד הילדים הציתו אזורים של חורש טבעי, ולאחר מכן המתינו לבואם של כוחות הכיבוי וצפו כשהם משועשעים בפעולות הכיבוי. יש לציין, כי במספר שריפות נאלצו כוחות המשטרה והכיבוי לפנות דיירים רבים מבניינים ומוסדות חינוך בעקבות הסכנה שנשקפה לחייהם.
החקירה מקיפה עשרות מקרים של הצתות שהתרחשו לאורך קרוב לשנה באזור רמת בית שמש, בהם נגרם נזק רב לחורש טבעי ולא פעם תוך סכנה מיידית לציבור ורכושו.

במשטרה ציינו, "מדובר בחקירה מורכבת במהלכה פעלנו במגוון מישורים שונים ופעולות חקירה על מנת להגיע לזהותם של המציתים. לצערנו, ייתכן ומדובר במעשי קונדס חמורים שגרמו לנזק רב ועלולים היו לגרום לפגיעה קשה בנפש. משטרת ישראל קוראת להורים להשגיח על מעשי ילדיהם שעלולים להביא לסכנה מידית לחיי אדם ורכוש”.
מפאת גילם הצעיר הקטינים החשודים זומנו לחקירה יחד עם הוריהם ובסופה שוחררו בתנאים מגבילים. גורמי הרווחה בעיריית בית שמש מעורבים במקרה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?