דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית שמש: כלבים מסוכנים מאיימים על הציבור במשך חודשים

שתי תושבות בית שמש, אם ובתה, שנדרשו להסגיר לכלבייה שני כלבים מגזע מסוכן ישלמו קנס של 1000 שקלים בכל חודש עד שהכלבים יימסרו, כך קבע בית המשפט השלום בבית שמש.

במהלך חודש אפריל 2021 הגישה עיריית בית שמש בקשה לבית המשפט לתפיסת כלבים המהווים סכנה לציבור. מכתב הבקשה עולה כי שתי תושבות העיר, האם טרייסי בן יוסף ובתה צופיה, מחזיקות במשך חודשים ארוכים בכלבה מסוג פיטבול ובכלבה מגזע מעורב, שהן כלבות תוקפניות, ובכלבים נוספים, אשר מסתובבים חופשי בשטחים ציבוריים ומטילים אימה על התושבים.

העירייה טענה כי מזה יותר מחצי שנה מגיעות במחלקה הווטרינרית עשרות פניות מתושבים מבועתים ומפוחדים המלינים על שוטטות הכלבים התוקפניים ודורשים את התערבות העירייה כדי למנוע את התופעה.

בכתב הבקשה מפרטת העירייה כי נמצא שהכלבים שייכים לאם ולבתה, וכי לעירייה ידוע כי גם לבן אחר במשפחה יש כלבה תוקפנית עם עבר של שתי נשיכות לפחות ואפשר שאף היא מוחזקת בבית.

לאור הסכנה הממשית לחיי אדם נקטה הווטרינרית העירונית במהלך החודשים אוקטובר-דצמבר 2020 שורה של פעולות כנגד האם והבת ובהן: קנסות מינהליים, שני צווים מינהליים כנגד שני כלבים לא מחוסנים, ביטול הרישיונות לאחזקת שתי הכלבות התוקפניות, והוצאת צו הסגרה כנגדן.

לטענת העירייה, ההליכים המנהליים לא הרשימו את האם והבת, והן המשיכו לאפשר לשתי הכלבות התוקפניות ולכלבים אחרים לשוטט בחופשיות בשטחי ציבור ולסכן את התושבים.

כלב מסוכן מסוג פיטבול (אילוסטרציה)

"קיימת סכנה ממשית לביטחון הציבור ולבריאותו", נאמר בכתב הבקשה של העירייה ובית המשפט התבקש להוציא צו המורה על הסגרה מיידית של בעלי החיים לכלבייה העירונית.

בתאריך 28.4.21 אישר סגן נשיא בית המשפט בבית שמש, השופט שמואל הרבסט, את בקשת העירייה, אך לטענת העירייה שתי הנשים סירבו לקיים את הצו. העירייה ביקשה מבית המשפט לקבוע כי התקיים בזיון בית משפט. בתאריך 30.5.21 חזר בית המשפט והורה על הסגרה מיידית של הכלבים, אך עדיין ללא היענות. בתאריך 9.6.21 הודיע בית המשפט כי במידה ולא תתקבל תגובת הנתבעות לכתב הבקשה, ייקבע כי הן ביזו את החלטת בית המשפט.

בתגובה לבקשת העירייה טענה טרייסי בן יוסף כי היא מחזיקה את הכלבים עבור ילדיה, שבתה אינה נמצאת בבית, וכי היא מוכנה לעשות את כל מה שנדרש: "הכלבים לא אשמים, הם חפים מפשע, הנכדות פתחו את הדלת והם ברחו...", כתבה לבית המשפט.

בשל עניין טכני הורה בית המשפט ב-11.7.21 למחוק את הבקשה של העירייה. בתגובה התנצלה העירייה על התקלה וביקשה לחדש את הבקשה לביזיון בית המשפט בטענה כי הכלבים נמצאים עדיין בבית וכי שתי הנתבעות ממשיכות להתעלם מההליכים המשפטיים כנגדן ואינן לוקחות אחריות על הכלבים, וזאת כאשר הכלבה מסוג פיטבול מוחזקת ללא רישיון וללא חיסון.

בית המשפט שב וביקש את תגובת הנתבעות אך לאחר שזו לא הגיעה קבע כי החלטתו המקורית להסגרה מיידית של שני הכלבים עומדת בתוקפה וכי במידה ולא קויימה הרי בכל 10 לחודש ייקנסו שתי הנתבעות ב-1000 שקלים.

ל"בקיצור" הגיעו תלונות של תושבים הקובלים על התמשכות ההליכים כנגד בעלות הכלבים התוקפניים. "כמה חודשים עוד נמשיך לסבול עד שהרשויות ובהן גם בית המשפט יתעשתו ויביאו להפסקת התופעה שמאיימת על חיינו ומפחידה את ילדינו", טענו התושבים המתוסכלים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?