דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 31 במאי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בית שמש: מאות פורעים ניסו למנוע הריסת מבנה בלתי חוקי

אילוסטרציה

משטרת ישראל אבטחה השבוע את אכיפתו של צו הריסה שניתן למבנה לא חוקי שהוקם בעיר בית שמש במסגרת אכיפת תכנון ובנייה. ביצוע צו ההריסה נעשה לאחר שבעל המבנה נמנע מלקיים התחייבות חתומה שנתן לעיריית בית שמש.

מעיריית בית שמש נמסר כי היא פעלה בחודשים האחרונים בכדי להגיע להבנות על פינוי מבנים לא חוקיים מרצון. בהתאם לכך, לפני מספר חודשים הגיעה העירייה להבנות ולהסכם חתום עם שלום לייפר, הבעלים של מבנה נייד שהוצב באופן לא חוקי על שטח ציבורי ברחוב בן איש חי, לפיו המבנה יפונה על ידו. לייפר אף נתן שיק ביטחון בסך 35 אלף שקל לעירייה. בהסכם נאמר: ״אני מתחייב לפנותו מחוץ לעיר בית שמש ולהשאיר את המגרש ללא כל איש או חפץ״.
לטענת עיריית בית שמש למרות התחייבותו המפורשת, סירב לייפר בחודשים האחרונים לפנות את המבנה ובכך הפר את ההסכם. השבוע הגיע כוח משטרה ביחד עם נציגי עיריית בית שמש לביצוע הריסת המבנה הבלתי חוקי. השוטרים אבטחו את נציגי עיריית בית שמש ועובדי הקבלן שביצעו בפועל את הריסת המבנה.
בשלב ההריסה הגיעו כמה מאות תושבים שהחלו להתפרע במקום וליידות אבנים וחפצים שונים לעבר השוטרים. במהלך ההתפרעות נפצע שוטר בראשו והוא פונה בהמשך על ידי מד"א לקבלת טיפול רפואי. מהמשטרה נמסר כי המשטרה פועלת על מנת לאבטח ביצועם של צווים שיפוטיים תוך שמירה על הסדר הציבורי ומניעת כל ניסיון להפריע למימוש הצו, ובתוך כך תפעל למיצוי הדין עם אותם מתפרעים.

מעיריית בית שמש נמסר: ״מדובר במבנה שהוצב על קרקע ציבורית ללא כל אישורים או הקצאות כדין. עיריית בית שמש תמשיך ותאכוף את החוק לרווחת כלל התושבים״.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?