דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ד"ר ליטווין הורשע בהזמנת התקיפה של הווטרינר המתחרה

"מוכח בוודאות מלאה שהיה זה הנאשם שרקם את תקיפת ד"ר דגן והייתה זו תקיפה ברוטאלית ורבת אלימות", נקבע בהכרעת הדין

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע השבוע את הווטרינר ד"ר יוני ליטווין וקבע כי הוא זה שהזמין את ההתקפה הברוטאלית על יריבו העסקי, ד"ר ירון דגן, בעל מרפאת וטרינרית מתחרה בעיר בית שמש, וזאת משום שקינא באופן חולני בהצלחתו ועשה ככל יכולתו כדי לפגוע בו.

כזכור, תחילת הפרשה בסוף חודש נובמבר 2015, כאשר ד"ר דגן, המחזיק בבית שמש מרפאה וטרינרית, קיבל טלפון באחת בלילה. המטלפן האלמוני סיפר כי מצא כלב הנזקק לטיפול חירום. הוא ביקש מהווטרינר להגיע בדחיפות לתחנת הדלק 'פז' שמול קיבוץ צרעה. כשהגיע הווטרינר למקום האירוע הוא הותקף באכזריות על ידי שלושה תוקפים שלבשו מסכות.

לאחר תחקור קצר פתחה המשטרה בחקירה ואיתרה חמישה חשודים: אריה ינקו (53) מראשון לציון, בן חלפון (19) ממושב עזריה, ולדיסלב לברוב (23) מירושלים, דן מישייב (25) מראשון לציון, ואדם נוסף בשם אסף ניסימוב.

התוקפים הפילו את ד"ר דגן, בעטו בראשו וניסו לשבור את זרועו באמצעות אבן גדולה. (תמונת אילוסטרציה)

תקיפה ברוטאלית

 

מהחקירה עלה כי בשליחותו של ליטווין, פנה ינקו לחלפון וזאת כדי שחלפון יפגע בד"ר דגן פגיעה קשה. חלפון פנה לשלושת התוקפים האחרים, בבקשה שיצטרפו אליו תמורת תשלום והם נענו לבקשה.

התוקפים הפילו את ד"ר דגן לקרקע, הכו אותו, בעטו בראשו ובפניו והשליכו לעברו אבנים. אחד מהם קרא לעבר חברו "תתפוס לו את היד ותשבור לו", ובתגובה אחד מהם תפס בידו השמאלית של הווטרינר והכו אותו בזרועו ובפניו באמצעות אבן שהיקפה עולה על 20 ס"מ. במהלך התקיפה זעק הקורבן לתוקפים בשאלה מדוע הם עושים זאת ובתגובה אמר לו מישייב "רוצח, רוצח".

במהלך התקיפה שברו הנאשמים את הטלפון הנייד של דגן, ניפצו את שמשת רכבו וחיבלו במצת ההפעלה של הרכב. כשסיימו את התקיפה עזבו את המקום בריצה, לאחר שפיזרו במקום פתקים מזוייפים של ארגון להגנת זכויות בעלי חיים "אנונימוס".

הפגיעה בד"ר דגן הייתה חמורה. כתוצאה מהתקיפה המתוארת נגרמו לו שטפי דם בעיניים ובאזור השפה העליונה, שבר בארובת עין, שבר באף ובמפרקי הלסת דו צדדית, שבר מרוסק ביד שמאל ושטפי דם וחבורות בכל הגוף. בגין חבלות אלו אושפז המתלונן למשך שבוע בבית חולים ועבר ניתוח ביד שמאל. על רקע זה הוגש נגד ארבעה מהתוקפים כתב אישום בגין חבלה בכוונה מחמירה, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

 

השמיץ ופגע

 

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אלכסנדר רון, דחה את הכחשתו הגורפת של ד"ר ליטווין לכתב האישום שהוגש נגדו כמי שהזמין את הפגיעה האלימה, וקבע כי התחרות העסקית הייתה מניע ראשוני שעליו ביסס ליטווין את יחסו האובססיבי לד"ר דגן.

בהכרעת הדין הדגיש השופט את מערכת היחסים ההדוקה שטיפח ד"ר יוני ליטווין עם איש העולם התחתון, ויקו אריה ינקו, אשר הפך לעד מדינה וחשף בעדותו את השתלשלות האירועים שהביאה לביצוע התקיפה. השופט רון קבע שלעד המדינה יש "מהימנות גבוהה מאוד: גרסה סדורה, עקבית, מפורטת, שקשה להצביע על כשל בה".

על הקשרים שנוצרו בין השניים אמר השופט רון: "קשרים תמוהים, שלא לומר - עלומים, בין וטרינר בכיר לבין מי שלדעת הנאשם עצמו... התנהל בשולי החוק, לעתים בצידה האפל של הלבנה... תמוה שאדם כמו ינקו נבחר לאיש אמונו של הנאשם, ואותו מימן הנאשם וסייע לו בסכומים לא מבוטלים, במשך שנים הרבה".

ינקו אישר בעדותו כי כאשר נעצר היה בדרכו להימלט מישראל בטיסה לאמסטרדם אותה רכש בעזרת כרטיס האשראי של ליטווין וכי ליטווין מימן לו את הייצוג המשפטי. עד המדינה עצמו עזב את ישראל לאחר מתן העדות וכיום הוא מתגורר בקנדה.

השופט רון הדגיש בהכרעת הדין את הנתהגותו של ד"ר ליטווין כאשר הגיעו השוטרים לביתו והסתמך על עדותו של השוטר איתי מלכה: “נכנסנו לבית, תפסנו אותם (את ד"ר יוני ליטווין, אביו ובנו), התחילו להשתולל, עימות בתוך הבית. באיזשהו שלב הבן שלו הגיע עם גז פלפל ריסס לכיוון הפנים שלי, שוטרים נוספים נפגעו מהגז פלפל, היה מאבק ממושך בתוך הבית. קראנו לכוחות נוספים. הם נעלו אותנו בתוך הבית כבני ערובה. אני חמש שנים במשטרה, מעולם לא נתקלתי בעימות כזה, אנחנו עומדים מול כנופיות...”.

בהכרעת הדין ציטט השופט מעדותו של ד"ר ליטווין במשטרה, שבה סיפר על השינאה שהוא רוחש לד"ר דגן. "השמצתי אותו בכל מקום שאפשר", סיפר "שהוא רוצח קופים, שהוא מצטדק ואומר שמישהו אחר היה עושה את זה יותר אכזרי. השוויתי אותו ליצרן ציקלון בי".

"מוכח בוודאות מלאה שהיה זה הנאשם שרקם את תקיפת ד"ר דגן והייתה זו תקיפה ברוטאלית ורבת אלימות", קבע השופט רון בהכרעת הדין. גזר הדין יינתן בתאריך 13/2.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?