דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 21 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מוקירים את התלמידים שהצילו חיים

טקס הוקרה לתלמידים מביה"ס ברנקו וייס בית שמש שהצילו את חייה של מורתם לפי מספר שבועות

“למדנו עד כמה חשוב לקיים את קורסי העזרה ראשונה וההחייאה", המשתתפים בטקס ההוקרה. צילום: עזרא פטל

אירוע הוקרה התקיים השבוע (13/1) לשלושת התלמידים מבית הספר ברנקו וייס-בית שמש שהצילו את חייה של מורתם, חן דנציגר, כשהתמוטטה בחודש שעבר. באירוע ההוקרה השתתפו ראש עיריית בית שמש - ד"ר עליזה בלוך, מנכ"לית ברנקו וייס - סיגל מורן, מנהל מחוז י-ם במשרד החינוך- מאיר שמעוני, ומנהל מרחב ירושלים במד''א שלמה פטרובר.

לאירוע הגיעה המורה חן דנצינגר ובני משפחתה, שלה זו הפעם הראשונה שבה דנצינגר חזרה לביה"ס מאז שהתאשפזה. לתלמידים ניר בוזגלו, אביעד איטח ואליה כהן, וכן למורה ביה''ס, שרון חיים, הוענקה תעודת הוקרה מיוחדת מטעם משרד החינוך, עיריית בית שמש, רשת ברנקו וייס ומד''א על גילוי יוזמה, מנהיגות ונחישות בפעולתם להצלת החיים של המורה חן דנצינגר.

ד״ר עליזה בלוך, שבעבר שימשה כמנהלת בית הספר ברנקו וייס בבית שמש, שיבחה את התושייה של התלמידים באירוע: ״חינוך נמדד בערכים אותם הוא מקנה לתלמידים. אירוע זה הוא דוגמא לאדם שמתחנך כאן, ליכולת לקחת אחריות, יוזמה ותושיה בזמן אמת. אני גאה בנוער שלנו״.

סיגל מורן, מנכ''לית ברנקו וייס אמרה כי האירוע הוא קריאה ללמוד על החשיבות הרבה של הקורסים לעזרה ראשונה שהתלמידים לומדים: "התכנסנו דווקא עכשיו, אחרי שנרגעו הרוחות בכדי להוקיר, בכדי להודות ובכדי ללמוד מהאירוע. ללמוד, הלכה למעשה את משמעות הפסוק 'כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו'. ובנוסף התכנסנו בכדי להעלות על נס את פעולתם של כל מי שהיו מעורבים באירוע, לומר שוב עד כמה חשוב לקיים את קורסי העזרה ראשונה וההחייאה ולקוות, שאם חלילה תתקלו, כל אחד ואחת מכם אי פעם בסיטואציה דומה, תראו לנגד עינכם את ניר, אביעד, אליה ושרון ותדעו מיד מה צריך לעשות”.

מאיר שמעוני מנהל מחוז י-ם במשרד החינוך ציין כי: "הדגש הוא שכשאתה מציל אדם, אתה לא מציל רק אותו פיזית, אלא מפעל חיים, קהילה, שייכות, משפחה, חברה- עולם שלם! במקרה שלנו מדובר לא על עולם אחד אלא על שני עולמות שלמים!"

שלמה פטרובר, מנהל מרחב ירושלים במד"א סיכם: "ידע בהצלת חיים, חשוב וקריטי בשרשרת ההישרדות של המטופל. זיהוי מצב מסכן חיים, חיוג 101 למגן דוד אדום או לחיצה ביישומון 'מד"א שלי' וביצוע פעולות מצילות חיים כמו עיסוי לב, פתיחת נתיב אוויר ושימוש במכשיר הדפיברילטור המוצב במוסד החינוכי, עושות את ההבדל בין חיים ומוות, והמורה גב' חן דן סינגר היא הוכחה החיה לכך, פשוטו כמשמעו. לאליה, ניר ואביעד, התלמידים שגילו תושייה, פעלו נכון, והצילו חיים מגיעות כל הברכות, אין לי ספק שהם משמשים דוגמא ומופת לתלמידים רבים – עלו והצליחו.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?