דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מי יאכוף את החוק בבית שמש?

בדיקת 'בקיצור' שנערכה השבוע מעלה חשש, כי הנחיית בית המשפט העליון לאכוף את הסרת שלטי הצניעות, המדירים נשים מרחובות בית שמש, עשויה ליפול "בין הכסאות" של המשטרה ועיריית בית שמש.

בשבוע שעבר ניסו בעיריית בית שמש לאכוף את החוק והשקיעו משאבים רבים בשני נסיונות להוריד את השלטים.

במסגרת המבצע שעלותו כ-50 אלף שקל, הסירה העירייה 6 שלטים מתוך 8 שלטים שהיו תלויים בשלושה מוקדים בשכונות החרדיות בבית שמש. הנסיונות נתקלו בהתנגדות של חרדים קיצוניים שהתעמתו עם כוחות המשטרה שאבטחו את הסרת השלטים.

תוך כדי המבצע התברר כי ברחוב נהר הירדן פינת רבי יהודה הנשיא, שהינו המוקד הראשון שבו הוסרו השלטים הראשונים, כבר נתלו שלטים חדשים. בהנחיית המשטרה ולאחר הערכת מצב, נאלצה העירייה לעצור את המבצע עקב הפרות סדר אלימות שהתרחשו במקום.
ראש העיר משה אבוטבול פנה לבית המשפט במכתב והתריע כי אין ביכולת הפיקוח העירוני לקיים מבצע מורכב כזה מידי יום וכן לעמוד בעלויות הגדולות האלו מכספי התושבים. הוא קרא למשטרת ישראל לאכוף את הסדר הציבורי ופסיקת בית המשפט, כפי שעושה זאת בתחומים רבים אחרים.

'בקיצור' פנה השבוע למשטרת ישראל בשאלה מה התכנית לאכיפת הסדר ברחובות בית שמש. מהמשטרה נמסר: "החלטת בית המשפט היא שהאחריות בנושא הינה של העירייה והמשטרה תסייע לעירייה ככל שתידרש". מעיריית בית שמש נמסר כי העירייה תמשיך לפעול בהתאם להחלטות בית המשפט.

כאמור, לאור התגובות הללו עולה החשש כי הנחיית בית המשפט העליון תהפוך למרמס בידי החרדים הקיצוניים. 

הסרת שילוט בבית שמש

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?