דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

עליזה בלוך: נגמר החלום של בית שמש חרדית

ראש העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, נפגשה השבוע עם נציגי המקומונים הפועלים בעיר לפגישת היכרות. במהלך הפגישה הצהירה בלוך כי בית שמש תהיה עיר מעורבת, וכי בכוונתה לפעול באופן נמרץ להגדלת שטחי המסחר והתעשייה של העיר.

"נגמר החלום של בית שמש חרדית, נגמר החלום שבבית שמש לא יהיו חרדים, בית שמש תהיה עיר מעורבת, אני אלחם בשביל כולם ויש אפשרות לחיים משותפים", אמרה בלוך.

לדבריה המפגש הטעון שבין רבני הציונות הדתית לבין הרבנים החרדים, שקדם לכניסתה לקואליציה של רשימת "דגל התורה" היה אמירה ערכית והיווה מבחינתה את "פסגת העניין".

בלוך אמרה כי היא רואה במועצה האזורית מטה יהודה שותפה לקידום האזור וזאת כתפיסת עולם. יש לי מאבקים עם מטה יהודה על גבולות, הודתה בלוך, אך ניתן להתגבר על כך בשיתוף פעולה ולפעול כקבוצה אחת מגובשת לטובת כל האזור.

היא ציינה כי ענף התיירות, הזוכה לתשומת לב רבה במטה יהודה, הוא מנוע צמיחה חשוב של העיר. "יש לנו אתרי תיירות ובהם: תל ירמות, חרבת קייפא, ותל בית שמש, נקים במפעלים מרכזי מבקרים ונפעל להקמת בית מלון בכניסה לעיר".

בלוך מתחה ביקורת חריפה על אופן ההתנהלות של עיריית בית שמש ואמרה כי מצאה "עירייה ללא תשתית ניהולית וארגונית". היא הדגישה כי מרבית זמנה מוקדש כעת לגיוס צוות הנהלה חזק. "הוצאנו את כל הפוליטיקה מהמכרזים", ציינה והוסיפה כי שמחה לשמוע כי לתפקידים בעירייה הגישו עשרות אנשים מועמדות. בין התפקידים שבכוונתה לאייש בקרוב: מהנדס עיר, מהנדס תשתיות, דובר ועשרות תפקידים באגף הרווחה.

לדברי ראש העיר החדשה, עיריית בית שמש נמצאת בגירעון חמור של 210 מיליון שקלים והיא מפעילה מאמצים רבים בקרב משרדי הממשלה לסייע לעיר. היא ציינה כי פתרון לנושא הגירעון הוא הגדלה והרחבה של שטחי התעשייה והמסחר בעיר ואמרה כי בכוונתה לקדם הקמת פארק תעשיות גדול ומפותח.

בתחום התחבורתי היא תקדם תכנית לרכבת קלה והבטיחה לזרז את המכרז לתחבורה ציבורית. בתחום החינוכי היא התחייבה לטפח מוסדות חינוך בעיר והודיעה כי מוסד חינוכי שרוב תלמידיו אינם ילדי בית שמש – יהיה בסוף סדר העדיפות מבחינת העירייה.

בלוך מעוניינת להקים יחידת שיטור עירוני שתסייע באכיפת החוק העירוני ותחזק את תחושת הביטחון של התושבים, ואמרה כי אחד ממטרותיה הוא לרשת את רחובות העיר במצלמות שיחוברו למוקד העירוני.

בתחום התרבות הבטיחה בלוך כי אצטדיון הכדורגל שבכניסה לעיר ייפתח כבר בקיץ הקרוב, וכי בקרוב תונח אבן הפינה להקמתו של אולם תרבות וקולנוע עירוני. לדבריה, היא צופה שבתוך שנתיים יפעלו בבית שמש ארבע בריכות שחייה עירוניות.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?