דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קראוון שהוצב בפלישה לאדמות הציבוריות פונה ע"י הפולש בעקבות פעולות אכיפה של רשות מקרקעי ישראל

פולש שהשתלט על הקרקע הציבורית בחורשה סמוך לכביש 38 הציב במקום קראוון לשימושו הפרטי והחל להתגורר במקום, ללא היתר ובניגוד לחוק, פינה את הקרקע בעקבות פעולות אכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל

עבירה שדינה שנתיים מאסר. הקרוואן הפולש בכביש 38 (צילום: רמ"י)

פולש שהשתלט על קרקע ציבורית בחורשה סמוך לכביש 38, הציב במקום קראוון לשימושו הפרטי והחל להתגורר במקום, ללא היתר ובניגוד לחוק, פינה את הקרקע בעקבות פעולות אכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל.

הפלישה לאדמות המדינה אותרה במסגרת הפעילות השוטפת שמבצעים מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, לאיתור פלישות ועבירות מקרקעין בקרקעות המדינה ברחבי הארץ.

לאחר איתור הפלישה, מסרו מפקחי רמ"י לפולש התראה לפיה עליו לפנות את השטח, והבהירו לו כי הוא מבצע עבירה פלילית ואם לא יפנה את השטח כנדרש, הוא יפונה עפ"י החוק בליווי משטרה. מאחר ולא פינה את השטח, הוציאו נגדו מפקחי רמ"י צו לפינויו מהקרקע המודיע לו כי עליו לפנות את הקרקע בתוך 30 יום ולא, יפונה על פי החוק.

במקביל, הגישו מפקחי רשות מקרקעי ישראל תלונה בתחנת משטרת בית שמש כנגד הפולש. התלונה הוגשה בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה שנתיים מאסר בפועל. בעקבות הגשת התלונה במשטרה, קבלת ההתראה ולאחר שנחקר במשטרה, הבין הפולש את נחישותם של המפקחים לפנותו, והעדיף לפנות את הקרקע בעצמו, על מנת להימנע מתביעות נוספות.

הפולש פינה את הקראוון מהשטח והחזיר את הקרקע לקדמותה ולידי המפקחים והמדינה. מפקחי רמ"י החזירו את הקרקע למאגר הקרקעות הציבורי והציבו במקום שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות. הקרקע חזרה לשמש כשטח ציבורי פתוח לרווחת הציבור.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?