דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 05 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

רשות הכיבוי: ממשיכים לסייע בחילוץ בע"ח בסכנה

פוסט נזעם שפרסמה הווטרינרית הרשותית של עיריית בית שמש, ד"ר מאיה קמחי, מתח ביקורת על התנהלות הכבאים בנוגע לחילוץ בעלי חיים.

ד"ר קמחי העלתה את הפוסט בתחילת השבוע וכתבה: “בשבת (22.2) התקבלה קריאה על חתול לכוד בצמרת עץ ומפחד לרדת. בשל הנחיות נציב כבאות שמחי שלא לסייע בחילוץ בעלי חיים, כיבוי אש לא יכלו לסייע למחלקה הווטרינרית. הבוקר, עליתי יחד עם אלירן גנון, המנופאי של העירייה, על המנוף והצלחנו לחלץ את החתול (שברח מאיתנו)... צר לי על ההנחיה האומללה שלא לסייע בחילוץ בעלי חיים, בעבר כיבוי אש סייעו לנו רבות”.

'בקיצור' פנה לרשות הכיבוי כדי לקבל את תגובתה לפרסום ומשם נמסר כי אין כל הנחיה שלא לחלץ בעלי חיים המצויים בסכנה.

“אין הנחיה כזו שלא לסייע בחילוץ בעלי חיים שנלכדו במקומות שונים. לוחמי האש גם כיום יוצאים לכל אירוע שבו יש סכנה לכל בעל חיים. רק בשבוע שעבר ביום שבת (15.2) לוחמי האש חילצו כלב שנפל לבור של 8 מטרים סמוך למערות לוזית תוך כדי סיכון עצמי", נמסר מדוברות מחוז ירושלים, "המסמך שיצא לפני מספר שבועות לגבי חילוץ בעלי חיים הוא רק במקרה ולבעל החיים אין סכנת חיים ממשית והוא אינו נמצא במצוקה. במצב זה הבעלים אמורים לטפל בבעיה או הרשויות המקומיות. לוחמי האש ימשיכו לחלץ כל בעל חיים או אדם שנמצא בסכנת חיים”.

בתגובה נמסר מעיריית בית שמש: ״המחלקה הווטרינרית עובדת בשיתוף פעולה מלא עם תחנת כיבוי אש בית שמש, שמסייעים לנו רבות בחילוצי בעלי חיים. באירוע המדובר נעשו שתי פניות לכבאים שנענו לצערנו בשלילה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?