דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 11 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"רשת אנרגיה" מואשמת במכירת סולר לא תקין

כתב אישום כנגד מפעילת תחנת הדלק "רשת אנרגיה" באזור התעשייה הצפוני בבית שמש חברת "מ.ר. רשת אנרגיה בע"מ" וכנגד המנכ"ל שלה, תושב ירושלים יוסף אטיאס, הוגש לאחרונה על ידי משרד האנרגיה.

כתב האישום כולל מספר אישומים בגין מכירת דלק לא תקני בתחנות הדלק שמפעילה "רשת אנרגיה" ברחבי הארץ.

האישום הראשון והשני כוללים מכירת סולר לא תקין בתחנת הדלק "מצדה" בראשון לציון. האישום השלישי כולל מכירת סולר לא תקין בתחנת הדלק "רשת אנרגיה" שברחוב יגאל אלון באזור התעשייה בבית שמש.

בכתב האישום מודגש כי דגימת הסולר מהתחנה בבית שמש נלקחה בתאריך 29.1.2019 ויום למחרת הודיע מפקח משרד האנרגיה למנכ"ל אטיאס כי יש להפסיק באופן מיידי את מכירת הסולר בתחנה. לטענת משרד האנרגיה, המנכ"ל התעלם מההודעה והתחנה המשיכה למכור סולר לא תקין גם ביום ה-31.1.2019 .

בכתב האישום מואשמת חברת הדלק במכירת דלק לא תקין והמנכ"ל אטיאס מואשם כנושא באחריות לכך.

כזכור, בבדיקה שנערכה בתחנה "רשת אנרגיה" בבית שמש בתאריך (23.2.2020) נמצא שוב כי הסולר בתחנה "איננו עומד בדרישות התקן". במשרד האנרגיה מציינים כי "מינהל הדלק והגז הורה לבעלי התחנה להפסיק את שיווק הסולר עד להחלפת המלאי".

כמו כן, בחודש אוקטובר 2020 הוגשה תביעה כנגד תחנת הדלק רשת אנרגיה בבית שמש, בטענה שדלק שנרכש בה היה מהול. התובע (שמו שמור במערכת) טען כי בתאריך 7.9.2020 בשעה 18:58 הוא תידלק את כלי הרכב שלו, מסוג מרצדס, בתחנת הדלק רשת אנרגיה, בהיקף של 80 ליטר סולר.

לדבריו, בבדיקה של מנוע הרכב שנעשתה בסוכנות מרצדס-כלמוביל בירושלים עולה כי המנוע נפגם. דגימה של הסולר שנלקחה מכלי הרכב ונשלחה לבדיקה במשרד האנרגיה העלתה כי הסולר נמצא לא תקין ומהול במים בכמות החורגת מהמותר. הוא תובע נזקים בהיקף של כ-20 אלף שקל.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?