דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בי"ס יסודי הר טוב נסגר עקב מחלת הקורונה

מתחם בדיקת הקורונה באזור התעשייה הר טוב

במטה יהודה נאלצו השבוע להתמודד בפעם הראשונה עם סגירת בית ספר. האירוע היווה תזכורת לכך שמגיפת הקורונה עדיין בעיצומה.

ביום שני (1.6) התגלה כי תלמידת כיתה א' בבי"ס היסודי הר טוב נמצאה חיובית לקורונה. בהנחיית משרד הבריאות תלמידי כיתה א'3, ומספר מורות וסייעות בבית הספר הוכנסו לבידוד. מאוחר יותר התברר כי התלמידה לא שהתה בבית הספר מיום שלישי שעבר. האם הודיעה אתמול בלילה שהילדה לא הרגישה טוב, ומאוחר יותר התברר כי היא חולה.
במטה יהודה ניסו להמשיך בשגרת הלימודים ככל האפשר. ראש מינהל החינוך, ניב בר גיא, הודיע בערב יום שני כי בתי הספר היסודי והתיכון בהר טוב יפעלו במתכונת שיגרה ע"פ כל הנחיות משרד החינוך והבריאות בהתאם לשמירת כללי הגיינה בריאות ובטיחות. "אנו מבינים את מורכבות המצב, ולאור זאת נקבל בהבנה גם הורים שיחליטו לא לשלוח את ילדיהם למרות שבית הספר יפעל כרגיל”, כתב בר גיא להורים.

בעקבות האירוע תלמידי כיתה א'3 ,ילדי ההסעה והצוות אשר באו במגע עם התלמידה נכנסו לבידוד עד ה-10 ביוני . מנהלת בית הספר העבירה את רשימה של כ-50 תלמידים ושבעה אנשי הצוות למשרד הבריאות לצורך בדיקות. למחרת הוקם באיזור התעשייה הר טוב מתחם 'היבדק וסע' אליו נשלחו תלמידים ומורים ממעגל המבודדים לבדיקות לפי זימון פרטני. במהלך היום התבצעו כ-100 בדיקות קורונה בקרב תלמידי ומורי בית הספר אשר היו במגע ישיר עם תלמידה שנמצאה חיובית לקורונה

אולם הניסיונות להמשיך בשגרת לימודים נתקלו בהנחיית שר החינוך, יואב גלנט, שהורה על סגירת כל מוסד חינוכי שבו התגלה חולה קורונה או נשא מאומת. לאור זאת הוחלט לסגור את בית הספר היסודי הר טוב עד לתאריך 10.6.

 

בית שמש בראש

 

משרד הבריאות פירסם ביום רביעי (3.6) נתונים על גילוי חולי קורונה באזור סובב ירושלים ובמועצות האזוריות הסמוכות למטה יהודה.

מהנתונים עולה כי המועצה האזורית גוש עציון היא המועצה האזורית עם המספר הגבוה ביותר של חולי קורונה באזור סובב ירושלים: 82 חולים מאומתים בסך הכל במהלך התקופה ו-3 חולים שהתווספו במהלך שלושת הימים האחרונים (שיעור תחלואה של 105 חולים ל-100 אלף תושב).

המועצה האזורית מטה יהודה היא השנייה בהיקף החולים מבין המועצות האזוריות באזור סובב ירושלים, עם 56 חולים מאומתים בסך הכל במהלך התקופה ו-3 חולים שהתווספו במהלך שלושת הימים האחרונים (שיעור תחלואה של 20 חולים ל-100 אלף תושב).

מבין הערים והמועצות המקומיות ניצבת בית שמש בראש הטבלה עם 548 חולים מאומתים בסך הכל במהלך התקופה ו-5 חולים שהתווספו במהלך שלושת הימים האחרונים (שיעור תחלואה של 43 חולים ל-100 אלף תושב).

העיר ביתר עלית שנייה ברשימה עם 303 חולים מאומתים בסך הכל במהלך התקופה ו-4 חולים נוכחיים (שיעור תחלואה של 41 חולים ל-100 אלף תושב).

היישוב קרית יערים (טלז-סטון) שלישי ברשימה עם 38 חולים מאומתים בסך הכל במהלך התקופה וללא חולים נוכחיים (שיעור תחלואה של 16 חולים ל-100 אלף תושב).

מבשרת ציון היא הרביעית בהיקף היישובים בסובב ירושלים עם חולי קורונה, עם 17 חולים מאומתים בסך הכל במהלך התקופה וחולה אחד נוכחי (שיעור תחלואה של 9 חולים ל-100 אלף תושב).

בצור הדסה, אבו גוש, הר אדר ועין נקובא נרשמו במהלך כל התקופה פחות מ-15 חולים מאומתים. בצור הדסה התווספו 2 חולים במהלך שלושת הימים האחרונים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?