דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 02 בדצמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בלוך: אני אומרת ליזמים – כל מה שבין הקרקע לשמיים פתוח לבנייה

ראשת העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, אומרת כי סיור המנכ"לים של משרדי הממשלה שהתקיים בעיר בשבוע שעבר מהווה נקודת מפנה ופריצת דרך היסטורית בתולדות העיר. לדבריה, המדינה רואה היום בבית שמש יעד ארצי לפיתוח והדבר מהווה הבעת אמון יחידה במינה ויסייע לחלץ את העיר ממצוקותיה התקציביות.

כאמור, בשבוע שעבר התקיים בבית שמש סיור המנכ"לים בראשותו של מנכ"ל משרד רה"מ, יאיר פינס. בתום הסיור אמר פינס: "בית שמש היא אירוע שנדרש מנהיגות מדרג המנכ"לים. בית שמש היא הזדמנות לשים בראש סדר העדיפות. אנו רוצים להביא החלטת ממשלה במהלך חודש דצמבר. צריך שיתוף פעולה של כל המשרדים. צריך לעשות את כל המאמץ ולהיות הכי יצירתיים שאפשר".

במסיבת עיתונאים שכינסה בלוך לאחר הסיור היא סיפרה כי מזה יותר משנתיים היא פועלת כדי לקיים את הסיור הזה. "זה האירוע הכי משמעותי מבחינתי מאז כניסתי לתפקיד ראש העיר, עד סוף השנה תהיה החלטת ממשלה שמגובה בסכום של כסף ובמקביל כל משרד ממשלתי יוסיף על הסכום הזה בהתאם לפרויקטים".

בסקירה שנתנה על בית שמש סיפרה בלוך כי כיום מתגוררים בעיר כ-150 אלף תושבים והיא העיר ה-14 בגודלה בישראל, מדי יום נולדים בבית שמש 12-13 תינוקות חדשים, וכי המדד הסוציואקונומי של העיר עומד על 2 בלבד.

"אני יודעת להעלות את המדד הסוציואקונומי ל-3 וצפונה בעזרת ייצור הכנסות", אמרה בלוך והציגה את היקף אזורי המסחר, התעשייה והתעסוקה שהיא מקדמת מאז כניסתה לתפקיד.

"מדובר על שטחים בתוך גבולות העיר עיר בית שמש ששנים שכבו ולא מומשו", ציינה בלוך והדגישה כי לשטחים אלה אין קשר לוועדת הגבולות של בית שמש מול מטה יהודה. היא הוסיפה כי היא מנהלת שיחות עם מטה יהודה ברוח טובה ובין שתי הרשויות מתקיימים שיתופי פעולה שונים.

השטחים שבלוך ציינה כוללים את החלק באזור התעשייה הר טוב ששייך לבית שמש שלדבריה שווק כולו ליזמים, אזור תעשייה לביא שם שווקו כבר 170 דונם עם היתרים ל-150 אלף מ"ר, פארק ההיי-טק כפיר שבשכונת המשקפיים ברמת בית שמש שם שווקו כל המגרשים למעט המגרש לבית מלון, המע"ר הדרומי שם שווקו 21,500 מ"ר מסחר ו-11,500 מ"ר משרדים, אזור התעשייה ישעי המשתרע על 130 דונם וכלל 164 אלף מ"ר משרדים ו-86 אלף מ"ר לוגיסטיקה ותעשייה ונמצא בעיצומו של השיווק הצפוי להסתיים בסוף חודש נובמבר.

בנוסף ישווק בעתיד מתחם המע"ר הצפוני שיכלול את כל השטח שבין מתחם הביג לבין אזור התעשייה נחם (כולל את נחל שורק החוצה ביניהם) וגם מבנה הביג פאשן כבר נמצא במהלך לקבלת היתרים להגדלה ניכרת של אחוזי הבנייה ובנייה לגובה. "כשאני מדברת עם יזמים אני אומרת להם: תבנו את כל מה שבין האדמה לשמיים", אמרה בלוך.

לדברי ראש העיר בית שמש, בחודשים הקרובים צפויה לקום שלוחה של בית החולים הדסה בבית שמש שכוללת חדר מיון קדמי, מרפאות ומכונים. "אני מעודדת כל בית חולים לגשת למכרזים בעיר, אני מעוניינת בתחרות בתחום הבריאות", הדגישה בלוך.

לסיכום אמרה בלוך: "הייתי שמחה לגור בעיר שהמדינה מאמינה בי. אני מקווה שהחלטת הממשלה תסתכם בתוספת תקציבית של 150-200 מיליון שקל בשנה שיסייעו מאוד לניהול העיר. בכל מקרה, את הפירות של ההשקעה נראה רק בעוד 3 שנים לכל הפחות".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?