דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 25 בפברואר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

במטה יהודה ישבתו לאור הזדהות עם המאבק להחלפת מנהלת "השחר"

שבוע שני להשבתת בית ספר "השחר" במטה יהודה. במשרד החינוך מסרבים להיענות לדרישת ההורים להחלפת המנהלת. במועצה האזורית מטה יהודה מתכוונים לעתור כנגד משרד החינוך, בדרישה שינמק את עמדתו. ראש המועצה, ניב ויזל: "מנהלת אחת מחזיקה מאות תלמידים בני ערובה – כך לא מחנכים"

עשרות הורים לתלמידים בבי"ס "השחר" הפגינו ביום חמישי האחרון (5.9) מחוץ לכנס בחירות שבו השתתף שר החינוך, הרב רפי פרץ

עשרות הורים לתלמידים בבי"ס "השחר" הפגינו ביום חמישי האחרון (5.9) מחוץ לכנס בחירות שבו השתתף שר החינוך, הרב רפי פרץ. ההורים דרשו ששר החינוך יתערב בנושא החלפת מנהלת בית הספר. אך במשרד החינוך ממשיכים להתעקש, ומסרבים להיענות לדרישת ההורים. לאור זאת הודיעה המועצה האזורית מטה יהודה כי כל בתי הספר של המועצה יושבתו למשך שעה ביום שני השבוע (9.9). 

לפני כחודש התריעה, המועצה האזורית, מטה יהודה, בפני משרד החינוך כי לא תפתח את שנת הלימודים בבית הספר 'השחר' עד שמנהלת בית הספר לא תוחלף. ההורים והמועצה דורשים ממשרד החינוך להחליף את המנהלת לאלתר, זאת לאור אי שביעות רצון מתפקודה, הן על ידם והן על ידי גורמי הפיקוח במועצה ובמשרד החינוך. על אף עשרות פניות של הורים, ראש המועצה וגורמים נוספים, מותיר מנכ"ל המשרד את המנהלת בתפקידה מבלי לספק הסברים. מאחר שכך, הקימה המועצה האזורית מסגרת חינוך אלטרנטיבית אשר עומדת לרשות מעל 300 תלמידים שהוריהם מבקשים שלא לשלוח את ילדיהם לבית הספר 'השחר'. בית הספר האלטרנטיבי מנוהל על ידי ראש מנהל החינוך במועצה והתלמידים מלווים ומודרכים על ידי מדריכי החינוך הבלתי פורמאלי.

לאחר שכל ניסיונות הרשות להגיע להסכמות מול משרד החינוך עלו בתוהו, ובשל העובדה כי מאות תלמידים אינם פוקדים את בית הספר מאז פתיחת שנת הלימודים ואי ההתייחסות של משרד החינוך, הודיעה המועצה האזורית מטה יהודה, כי במהלך הימים הקרובים תשקול להגיש עתירה לבית המשפט כנגד משרד החינוך, על מנת להשיג פתרון, להשיב את תלמידי בית ספר ״השחר״ ללימודים ולחדש את אמון ההורים במערכת. במידה ולא יהיו התפתחויות חיוביות, פורום ההורים היישובי, בתמיכת פורום ההורים הארצי,  ישביתו  למשך שעה את הלימודים בכל בתי הספר במועצה , ביום ב׳ (9.9.2019), כאות הזדהות במאבק בית ספר ״השחר״. 

ראש המועצה, ניב ויזל: "המועצה מגבה את ההורים ותמשיך לסייע להם ככל שיידרש. אנו מחויבים לספק לילדינו את האקלים החינוכי והחינוך הטובים ביותר ולא אתפשר על פחות מכך. "מנהלת אחת מחזיקה מאות תלמידים בני ערובה – כך לא מחנכים"

סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי: "אף אחד עדיין לא מבין מה משרד החינוך עושה בעניין זה. מנכ"ל משרד החינוך פשוט מתעלם מעשרות הפניות שהגיעו אליו ומקדש את הנהלים והפרוצידורה על חשבון העקרונות והערכים שמשרד החינוך אמון עליהם"

אם לשני ילדים בבית הספר, השחר, יאנה יאכט: "לא ברור כיצד בישראל של שנת 2019 פועלת מערכת החינוך בצורה כזו פושעת כלפי מאות תלמידים. כל גורמי המקצוע במועצה ובמשרד החינוך מודים כי יש כאן בעיה חמורה בהנהלת בית הספר ומשרד החינוך בשלו ומשאיר את המנהלת בתפקידה"

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?