דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 28 בפברואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"במסע הזה אתה לומד לאהוב ללא תנאים"

לקראת היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות שצויין השבוע (3.12) אנו מביאים את דבריה של אמא לנדב, ילד בעל צרכים מיוחדים

"מבקשים ממני מידי פעם לספר מה זה להיות אמא לילד עם צרכים מיוחדים, ואני תמיד אומרת שלהיות אמא לילד רגיל זה כמו לשרת ביחידה רגילה בצבא, אבל להיות אמא לילד עם צרכים מיוחדים זה כמו להיות לוחמים בסיירת.

נדרשנו בחיינו למשימה מיוחדת, לא רגילה. משימה שדורשת כוחות נפש, אומץ לב, נחישות ועוצמה רבה. ללמוד במהלך השנים לא לפחד ממה שאומרים על הילד שלך, לא להתבייש מאיך שמסתכלים עליו ברחוב ובעיקר לזכור שמה שאנחנו נקרין לסביבה ולמשפחה - כך יקבלו את הילד המיוחד שלנו.

איך הכל התחיל?

לפני 20 שנה נולד נדב ב-12.12.2000 (אפילו התאריך שלו מיוחד). לאחר הריון תקין ובדיקות תקינות כמה שעות לאחר הלידה התבשרנו שנדב לוקה בתסמונת דאון (במשך השנים הצטרפה גם האבחנה אוטיזם).

לפני לידתו תכננו לו מסלול חיים רגיל - שיהיה בצופים, שיהיה מוקף בחברים, שיסיים תיכון, שיתגייס לצבא ושיהפוך להיות בחור עצמאי ותורם לחברה! אבל...תכנונים לחוד ומציאות לחוד, ולפני עשרים שנה נדרשנו לעשות חישוב מסלול מחדש!

נדרשנו לצאת למסע חיינו...מסע שיש בו כל כך הרבה עליות ומורדות, מסע שיש בו הרבה תסכול ודמעות, אבל הרבה יותר שמחות, מסע שמפגיש אותך עם אנשים טובים שיש בהם חמלה ואמפתיה.

זהו מסע שבו אתה מתרגש מכל צעד קטן שעשה, מכל מילה שהצליח להוציא מפיו, מכל הישג ולו הקטן ביותר שהצליח להשיג. במסע הזה אתה לומד לאהוב ללא תנאים, ללמוד לתת מבלי לצפות לקבל, ללמוד לשים את עצמך תמיד במקום השני, ללמוד לקחת את החיים בפרופורציות ובעיקר להתבונן תמיד על חצי הכוס המלאה.

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות המצוין ב-3.12, חשוב שנזכור לקבל את השונה, לתת לכולם מקום של שייכות, לאהוב אהבה שאינה תלויה בדבר ובעיקר להיות טובים ולזכור שחוסנה של חברה נמדד על פי היכולת שלה לדאוג לחוסן החוליה החלשה ביותר בה".

 

עו"ס הדס דוד

מנהלת מחלקה אגף רווחה ושירותים חברתיים

המועצה האזורית מטה יהודה

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?