דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חודש המודעות לסרטן השד "בעזרת כוח האמונה ניתן להתגבר על כל מכשול"

בשבוע בו חגגה יום הולדת וכשהיא בהריון ראשון, קיבלה עו"ד ורד כהן, את הבשורה שהיא לקחתה בסרטן השד. בראיון ראשון היא מספרת: “הטיפול הרפואי חשוב וחיוני אבל הנפש היא מרכיב חשוב במאבק, עם כל הקושי חייב למצוא את הטוב לשמוח, לחייך ולהודות על רגעים טובים"

"יש לגייס את כל הכוחות הפיזיים והנפשיים גם יחד כדי לעבור משבר מהסוג הזה". עו"ד ורד כהן

תכירו את עו"ד ורד כהן, 40, היועצת המשפטית של המועצה האזורית מטה יהודה. נשואה למוטי ואימא להלל-דניז. לקראת חודש המודעות לסרטן השד, הסכימה ורד לחשוף את סיפורה האישי, על הדרך שבו גילתה את המחלה, על ההתמודדות הקשה ועל האופן שבו השתנו חייה מאז ועד היום, כשהיא בריאה.

כיצד גילית את המחלה ?

"חודשיים לאחר שנישאתי, באוגוסט 2015, במהלך סוף שבוע שבו חגגתי עם בעלי וחברים את יום הולדתי, בעלי הרגיש גוש מוזר. מרגע הגילוי הכל התרחש במהירות. בחלוף יום ערכתי בדיקה ראשונה אצל הכירורג, וזו העלתה תמונה ברורה ומכאיבה, המדובר בגידול סרטני ממאיר. לאחר בדיקת הממוגרפיה ובדיקת הפט-סי-טי התברר המצב הרפואי: גידול ממאיר בדרגה 4, ששלח גרורות למקומות שבלתי אפשרי לנתח, ובו זמנית גם ראשיתו של הריון ראשון".

מהו הדבר הראשון שהדאיג אותך כשנודע לך שחלית ?

"הדבר הראשון והיחיד שעניין אותי הוא האם יתירו לי, נוכח הגילוי, לשמור על ההיריון. לצערי, התשובה הרפואית הייתה שלילית וחד משמעית. התייעצנו עם כבוד הרב שטיינמן זצ"ל והוא זה שהכריע את הכף. בכאב גדול עברנו הפלה, והחלו טיפולי הכימו האגרסיביים".

ספרי על הטיפול הרפואי שעברת

"לצורך מאבק במחלה עברתי טיפולי כימותרפיה קשים, ניתוח והקרנות. ההליך הרפואי היה קשה מנשוא וכלל תופעות לוואי, שהיו לא פשוטות כלל. דיין האמונה והרצון לדבוק בחיים ולנצח גברו על הכל. בעלי היקר, המשפחה והחברים הם שחיזקו את הנפש וסייעו לי לעבור את התהליך המורכב".

מי נתן לך כוחות על מנת להתמודד עם המחלה ?

 "מאבק במחלת סרטן הוא מאבק של ממש, יש לגייס את כל הכוחות הפיזיים והנפשיים גם יחד כדי לעבור משבר מהסוג הזה. היום אני יכולה לקבוע באופן מוחלט שאלמלא בעלי, משפחתי הגרעינית והחברות המופלאות שליוו אותי בכל ההליך כולו, ומעל הכל האמונה השלמה שעם כל הכאב והצער יש מי ששומר עליי מלמעלה - לא הייתי מנצחת. אני נזכרת בחצי חיוך בניסיונות הרבים של כל אלה שהקיפו אותי, לשכנע אותי לאכול ולשתות משהו, ומבינה כמה חשוב להודות מידי יום על הדברים שנראים לנו חסרי משמעות כמו לפתוח פה ולהצליח לשתות בהנאה כוס מים. נשמע דבר פשוט, אפילו מעורר גיחוך, אבל כששותים בקש זמן ממושך כ"כ כוס מים, מקבלים פרופורציה נכונה לחיים. מעל הכל בהתמודדות עם המחלה ניצח חלום אחד עיקרי, להיות אימא! חוות הדעת הרפואיות היו קשות, באחת מהפעמים נסעתי למומחית בעלת שם עולמי מלווה בחברה קרובה, לא אשכח לעולם את הרגע שיצאנו מהחדר, אפילו דמעות לא הצלחתי להזיל. במשך שעה ארוכה נותרתי המומה וכואבת לנוכח חוות דעתה הקשה על סיכויי ללדת. גם כאן האמונה ניצחה הכל - והנה ב"ה יש לנו ילדה מדהימה בלי עין הרע".

מה המסר שלך לנשים אחרות ?

"המסר העיקרי שלי הוא שצריך לחיות את החיים, לשמוח בהם, לאהוב אותם, להעריך אותם, פחות להתלונן, להספיק ולעשות כי אין לדעת מה ילד יום. ובעיקר להאמין! הטיפול הרפואי חשוב וחיוני אבל הנפש היא מרכיב חשוב במאבק, עם כל הקושי חייב למצוא את הטוב לשמוח לחייך ולהודות על רגעים טובים, על תמיכה ואהבה שאת מוקפת, ולדעת שכל התרכובת הזו יחד תסייע לך לנצח הכל. חשוב לי להוסיף שאם יש מישהי שעוברת את החוויה הלא פשוטה הזו ואוכל לסייע לה בכל דבר, אני תמיד נכונה וזמינה. רפואה שלמה ותמידית לכל עם ישראל".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?