דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 25 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בעין נקובא נעלו את שערי התיכון בדרישה לפטר את המנהל

תיכון עין נקובא-עין ראפה. שלט מחאה על שער נעול

בזירת העימות סביב כהונתו של מנהל בית הספר התיכון עין נקובא – עין ראפה הולכת ומתחממת. השבוע הודיע יו"ר ועד מקומי עין נקובא כי הוא מתנגד שהמנהל הנוכחי ימשיך בתפקידו והודיע כי הוא תומך בפעולות מחאה של הורים מעין נקובא, אשר סגרו את שערי בית הספר במנעולים. ניסיונות הרגעה של המועצה האזורית מטה יהודה עלו בתוהו. בהנהלת רשת 'ברנקו וייס', שבמסגרתה פועל התיכון, דחו את הטענות כנגד המנהל והודיעו כי ימשיך לנהל את בית הספר גם בשנה הקרובה.

המאבק סביב כהונתו של המנהל, ד"ר נאסר אבו סאפי, החל לפני כחודשיים על רקע טענות של תושבים מעין נקובא כנגד המנהל, דבר שגרם לשינוי חד ביחס של יו"ר ועד עין נקובא, סולימאן עוודאללה למנהל, והפך מתמיכה בלתי מוסיגת לדרישת התפטרות.

במכתב ששלח השבוע עוודאללה הוא מעלה שורה של טענות כנגד המנהל, ובהן העסקת "חברים" ללא מכרז, שימוש לא ראוי בכספים, פיטורי שלוש מורות ללא הצדקה, סילוק אחת המורות ממשרדה ועוד.

מספר טענות במכתבו של עוודאללה מתמקדות ביחס הנוקשה שהמנהל, לכאורה, מגלה כלפי עין נקובא. בין הטענות הללו: יחס לא מכובד כלפי גורמים בוועד המקומי, פיטורי מורות וסייעות מעין נקובא, חוסר נכונות להעסיק עובדים מעין נקובא בהנהלת בית הספר, וכן, טענה שלכיתת מופ"ת היוקרתית התקבל רק תלמיד אחד מחמולת עוודאללה ותלמיד אחד מחמולת עבדאללה, שהן החמולות הגדולות ביישוב.

יו"ר ועד מקומי עין נקובא, סולימאן עוודאללה

 

ביום שלישי השבוע (4.8) מימשו תושבים מעין נקובא את איומם, נעלו את שערי בית הספר במנעולים, והציבו על השערים שלטים הקוראים למנהל להתפטר. כצפוי, המהלך זכה לתמיכת הוועד המקומי. 

מנכ"לית רשת ברנקו וייס סיגל מורן, הביעה צער על מכתבו של עוודאללה, ואמרה כי כל טענותיו נבדקו ולא נמצאו להן ביסוס בשלב זה, וכן שהמנהל הנוכחי עומד בדרישות של הנהלת ברנקו וייס ולכן אין סיבה לסיים את עבודתו בתיכון.

יו"ר הוועד המקומי עין ראפה, זכריה ברהום, גינה בחריפות את מכתבו של עוודאללה ואת סגירת בית הספר: “זה לא בית ספר פרטי שלו, התיכון משרת שני היישובים. סולימאן היה הראשון שתמך במנהל, ופתאום, ברגע שהמנהל התחיל לעשות סדר בבית הספר ולהביא מורים מוכשרים, פתאום, הוא לא בסדר? יש פה אינטרסים אישיים, הפכו את בית הספר ללשכת העבודה. מי שלא מוכשר לא יכול להיות מורה. צריך להוציא את הפוליטיקה מבית הספר מיד. אני מבקש שהרשויות יתערבו בעניין".

יו"ר הוועד המקומי עין ראפה, זכריה ברהום

 

יו"ר ועד ההורים בבית הספר, שאדי סלמה, ביקש שלא להגיב.

מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר בתגובה: "המועצה דוחה מכל וכל כל טענה מהטענות שהועלו, מה גם שמבחינת הנהלת ברנקו וייס אף אחת מהן לא מצדיקה את סיום העסקתו בתפקיד. בימים אלה שוקדת המועצה ובית הספר על היערכות לפתיחת שנת הלימודים. אנו מוחים כנגד הצעדים שעליהם מכריז יו"ר ועד עין נקובא וממשיכים בדיאלוג מתמיד בכדי ללבן את הסוגיות ולאפשר פתיחת שנה מוצלחת לטובת כל התלמידים והצוות בימים מאתגרים אלו. הנהלת ברנקו וייס, יחד עם ראש מנהל החינוך ומחזיק תיק החינוך במועצה, התחייבו בכל פורום אפשרי לשאוף להמשיך ולקדם את בית הספר ולהביאו למקום טוב יותר בסיוע הסגל ומיטב אנשי המקצוע".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?