דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 23 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

בשורת התחבורה השיתופית יוצאת לדרך

לראשונה יוכלו בעלי רכב פרטי לשתף נוסעים בנסיעות תמורת תשלום. המגבלות: עד שתי נסיעות שיתופיות ביום לנוסעים שתיאמו את נסיעתם מראש תמורת שני שקלים לק"מ

בעל רכב פרטי יוכל לבצע עד שתי נסיעות שיתופיות ביום ברכבו הפרטי. אילוסטרציה

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם השבוע (4.12) על תקנה חדשה המאפשרת לראשונה לבעלי רכב פרטי שיעמדו בתנאים שקבע משרד התחבורה, לבצע נסיעות שיתופיות שלא למטרות רווח בכלי הרכב שברשותם. התקנה החדשה עשויה להוות מהפיכה של תחבורה שיתופית ביישובי מטה יהודה וסובב ירושלים, המרוחקים ממרכזי התעסוקה.

על פי התקנה החדשה, בעל רכב פרטי יוכל לבצע עד שתי נסיעות שיתופיות ביום ברכבו הפרטי. מספר הנוסעים בהסעה לא יעלה על ארבעה נוסעים, מלבד הנהג. כמו כן, בעל הרכב לא יוכל להסיע נוסעים מזדמנים, אלא רק כאלה שתיאמו את נסיעתם מראש.

בהתאם לתקנה החדשה, הסכום המירבי לכל קילומטר של נסיעה יעמוד על שני שקלים לכל היותר, וההוצאות הישירות יחולקו שווה בשווה בין כל נוסעי הרכב באותה נסיעה, לרבות הנהג. התקנות יכנסו לתוקף בתוך 30 יום מפרסומן ברשומות.

השר כץ ציין כי התקנה החדשה צפויה להגדיל את מספר הנוסעים בכל רכב ולהפחית את מספר כלי הרכב בכבישים, זאת במסגרת הצעדים שמשרד התחבורה מקדם להפחתת הגודש בדרכים.

יצוין כי לפני מספר חודשים חתם השר כץ על תקנה המאפשרת למוניות ספיישל (מיוחדות) לבצע נסיעות שיתופיות כך שהנוסעים במונית יוכלו לחלוק את הנסיעה עם אנשים נוספים המבקשים לנסוע לאורך אותו מסלול.

התקנה החדשה תאפשר לעשרות אלפי נהגים במטה יהודה ויישובי סובב ירושלים להציע נסיעות משותפות לחבריהם ליישוב. כיום, הנהגים אינם יכולים להתנות את הנסיעה המשותפת בהשתתפות בהוצאות הנסיעה אך מעתה יהיו כללים ברורים שיאפשרו ל"התחשבן" על ההסעה.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?