דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 26 בנובמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

גרין: לא הצלחנו ליישם את ההסכם עם הליכוד

יו”ר מפלגת המושבניקים 'צומת': אנחנו שווים 80 אלף קולות, נחתום עם מי שיבטיח להכניס נציגים שלנו לכנסת, לא משנה מי המפלגה

יו"ר מפלגת המושבניקים צומת, עו"ד משה גרין, מודה כי ההסכם שחתם עם הליכוד לפני הבחירות האחרונות לכנסת, שבו הצטרפה צומת לליכוד ותמכה בראש הממשלה נתניהו, לא הניב הישגים כלשהם. לדבריו, לקראת הבחירות הבאות תחפש צומת מפלגה שתבטיח לה מיקומים ריאליים לנציגיה בכנסת.

כזכור, בבחירות הלפני אחרונות הצליחה צומת להביא 15 אלף קולות ונותרה מחוץ לכנסת. לקראת הבחירות האחרונות הודיעה צומת כי ויתרה על כוונתה לרוץ ברשימה נפרדת לכנסת וחתמה על הסכם להצטרפות למפלגת הליכוד.

במסגרת ההסכם הוגדרו מספר סעיפים ובהם: תוקם ועדה על-משרדית לטיפול בבעיות החקלאים והמשקים החקלאיים, הקמת ועדה בין-משרדית שתקבע את הכללים באכיפה תיקון 116, קידום יחס שונה לחקלאים המחזיקים בקרקע חקלאית בנפרד מפולשים לקרקע ציבורית, בחינה מחדש של הדרכים החוקיות לאפשר פעילות לא חקלאית (פל"ח) במבנים החקלאיים, ביטול הנוהג לקבוע שומות למבנים החקלאיים על בסיס שומות למבנים מסחריים, קידום האפשרות להקים בחלקה א' של הנחלה החקלאית מערכת פוטו-וולטאית בהיקף של דונם אחד, התחייבות להנציח את זכרו של הרמטכ"ל רא"ל רפאל (רפול) איתן ז"ל, ומינויו של גרין כיועץ ראש הממשלה לענייני התיישבות וחקלאות ללא שכר.

מתוך כל ההתחייבויות שגובשו בהסכם זכתה רק ההתחייבות האחרונה למימוש מלאה. מיד לאחר הבחירות מונה עו"ד גרין כיועץ ראש הממשלה לענייני התיישבות וחקלאות ללא שכר בטקס חגיגי שהתקיים במשרד ראש הממשלה. המינוי זכה לביקורת, לאחר שהעיתון הכלכלי 'דה מרקר' חשף שב-2005 הורשע גרין בשימושים חורגים בקרקע חקלאית.

כיום מודה גרין שהמינוי לא הצליח להביא להישגים בכל שאר ההתחייבויות, במיוחד בתחום האכיפה של תיקון 116, אשר נמשך ללא כל הפרעה.

"אני בא מעולם העסקים ואני מרגיש שאני מחרטט", אמר גרין השבוע, “הייתי רוצה שיהיה אחרת...אם הייתי יודע מראש שזה מה שיקרה לא הייתי הולך לשותפות הזו...אני לא מביע אכזבה מהרמה האישית של ביבי...אני עושה מהלכים במשרד ראש הממשלה ויש מי שמפריע שם וזה אנשים שמסביבו, הם פוחדים שאנו נתחזק...ממנים אנשים שהם קרובים לצלחת".

"בונה על הסכם חדש". עו"ד גרין

 

"אי אפשר להגיד אכזבה...אתה מגדיר לעצמך יעדים ומצפה לעמוד בהם...אתה מקבל חבל ארוך וכל פעם מאריכים אותו עד שזה מגיע להחלטות ורואים שצריך כוח בכנסת...”

איפה אתה מרגיש שפספסתם?

"הולכים לבני ברק ורואים חרדים שלא עושים צבא, מדברים בשחצנות מאין כמוה על נושא הקורונה, שולטים במינהל, שולטים במשרד הפנים, ואנחנו האידיוטים אין לנו קולות בכנסת...מתברר שאם יש אצבעות בכנסת אז זה אחרת".

אתה מרגיש שהליכוד הונה אתכם?

"לא הונו אותי...חשבתי שבעזרת ההסכם עם הליכוד אני אצליח לסגור על דברים ערכיים בחקלאות, לא הצלחתי, אבל אני לא מרים ידיים, אני בקשר יומיומי עם ראש הממשלה...”

לדברי גרין הכוח האלקטוראלי של מפלגת צומת היום עומד על 80 אלף קולות. זה לא מספיק בשביל לעבור את אחוז החסימה אבל לדבריו, הצטרפות לרשימה אחרת עשויה להביא נציגים של צומת לכנסת, ולצורך כך הוא אומר שלא משנה לאיזו מפלגה תחבור צומת.

"אני לא חי בסיפורים, אם אנחנו היום בבחירות אני יכול להביא 80 אלף קולות...אני בונה על כך שייחתם הסכם חדש עם התחייבויות ועם להכניס נציגים שלנו לכנסת...לא משנה לי מי המפלגה, אנחנו רוצים את הזכויות שלנו שיתממשו, שר החקלאות שיודע ומבין את נפש החקלאים...”.

שוב אתה שוקל להצטרף לימין הקיצוני בראשותו של איתמר בן גביר?

"אנחנו שווים 80 אלף קולות, אני יכול לעשות פעולות, להצטרף לאיתמר בן גביר וללכת ביחד ולהיכנס לכנסת, באותה דרך אני יכול עם הליכוד או עם מרץ, לנו כחקלאים יהיו אצבעות בכנסת הבאה...אף אחד לא עושה לנו טובה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?