דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דוקו-רונה קשה מאוד לראות מלון סגור

בשבועיים האחרונים אנו עוברים יחד עם כל עם ישראל משבר קשה מאוד. מגיפת ה"קורונה" היא משבר אותו לא חזינו מתקרב.

אני אישית, מגיעה כל יום לעבודתי כמנהלת במלון יד השמונה. המלון סגור, בימים אלו כל העובדים נשלחו לחל"ת ואני נשארתי כאן כמנהלת תורנית.

כל יום מתלבשת, מתאפרת, יוצאת לעבודה, מנסה לשמור על שיגרה שפויה עבור משפחתי ועבורי.

בעלי עובד מהבית, הילדים שלי בני 15 ו-17 לומדים כל יום בבוקר במסגרת "למידה מרחוק" מול מורי בית ספר עין כרם ולאחר מכן עוזרים בצרכניה של הישוב במשלוח קניות למבוגרים.

בתי החיילת, יובל, לא יצאה הביתה כבר 3 שבועות דבר שמדיר שינה מעיני ומעיני בעלי, הרבה דאגה וגעגועים.

בבית בשורש גרים הורי, שהשנה חגגו 80 שנה. 11 הנכדים ואנחנו הילדים, לא מגיעים אליהם. רק עוזרים בקניות, תרופות ותבשילים. אנו מתקשרים איתם בעזרת תוכנת הזום. ביום שישי האחרון הם דיברו כך עם כל הילדים, הנכדים והחיילת, דבר שגרם להם הרבה שמחה ונחת.

קשה מאוד לראות מלון סגור, זאת אמורה הייתה להיות התקופה היפה ביותר בענף התיירות לאחר החורף הקשה. מצב הרוח של עובדי המלון החל"תניקים הוא קשה מאוד. דאגה למשפחה, לבריאות ולפרנסה.

תיירים רבים היו אמורים להתארח אצלנו לקראת הפסח. המלון עמד על תפוסה יפה והנה, לדאבון ליבנו, בוטלו ביום בהיר אחד מאות הזמנות, והפריחה המדהימה של תחילת האביב נותרה שוממה כמו גם המסעדות שבסביבה.

חג החירות עומד בפתח ואצלנו במלון היו צריכים להיות ישראלים רבים, שנאלצו לבטל את הגעתם. אנו רואים גם ביטולים רבים בעתיד, בחודשים מאי ויוני, דבר שגורם לנזק כלכלי קשה מאוד לישוב יד השמונה,ישוב שנשען רובו ככולו על ענף התיירות.

אני חשה שענף התיירות נמצא על סף קריסה מוחלטת ואנו עם הרבה חוסר ודאות לגבי העתיד. רבים מחברי המלונאים סגרו את בתי המלון ושלחו את עובדיהם הביתה.

בישוב שלי, מושב שורש, קיימת עזרה הדדית, סולידריות ואחווה זה כלפי זה. אנו מנסים לעזור לאנשים מבודדים ומבוגרים בהבאת תרופות ,ומוצרי מזון.

הילדים מתקשרים דרך משחקי המחשב ודרך הפלאפונים. אנו מבקשים מהם לא לצאת מהבית ולא ללכת לחברים דבר הכרוך בהרבה קשיים, אבל יש הבנה שאין מה לעשות וצריך להתמודד עם המצב.

בנסיעתי בבוקר לעבודה אני רואה כבישים ריקים, חנויות סגורות. במצב זה אין עבודה ואין מפגשים משפחתיים וחבריים, אבל יחד עם זאת המשפחה הגרעינית מחזקת ומתחזקת.

אני תקווה שנראה בהקדם את הסוף ונצא כולנו בריאים,ומחוזקים מהמשבר האישי והכללי ואורחי המלונות ישובו להתארח בנופים היפים של מטה יהודה.

אפרת שלף-טובול

נציגת שורש במליאת המועצה 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?