דלג לתוכן העמוד
יום שני, 27 במאי 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

דיעה - על כולנו כאחד לומר – לא עוד !

  ביום שלישי 4/12/18 התכנסנו ברחבת כניסת המועצה האזורית מטה יהודה ראש המועצה, סגנים, חברות וחברי מליאה, עובדות ועובדי המועצה בכדי לומר די. די לאלימות נגד נשים.

המחאה נגד אלימות כנגד נשים חייבת לעלות בסדרי העדיפויות של מדינתנו. אלימות נגד נשים היא כבר מזמן מכת מדינה, שניתן וחובה עלינו להילחם בה. כחברה מוטלת עלינו האחריות לעשות הכל ולמנוע את הרצח הבא.

קצת נתונים: משנת 2011 ועד היום נרצחו 157 נשים בישראל. בשנת 2017 נרצחו 14 נשים ובשנת 2018 עלייה מטורפת - נרצחו 24 נשים, כאשר הצעירה בהן היא בת 12 והמבוגרת בת 91. רוב מקרי הרצח מבוצעים ע"י קרוב משפחה (בן זוג, אח, קרוב אחר) ומתבצעים בבית, במקום הטבעי והבטוח של כל אדם.

אלימות כנגד נשים לובשת צורות רבות ויכולה להיות ורבלית, רגשית, כלכלית, מינית ופיסית. נשים רבות סבלו וסובלות מאלימות בצורה כלשהי וחלקן לצערנו סובלות מהכל. מאות אלפי נשים בישראל חיות תחת אלימות יום יומית ואת זה חייבים לצמצם.

חייבים לזכור שאלו רק הנתונים המדווחים, ולצערנו יש מקרים רבים של אלימות שכלל לא מדווחת. לא כל מקרה אלימות נגד אישה נגמר ברצח אך כל מקרה אלימות ולו הקטן ביותר הורס משפחות שלמות ומותיר צלקות בחיים של רבים כל כך.

זה לא ייגמר עד שלא נעצור את זה!

היום זה מסתכם בשם של אשה או לעיתים בסיפור קשה ונורא. אנו שומעים, מזדעזעים אך ממשיכים הלאה. חובה עלינו לזכור כי תופעה זו זהה ליחס כלפי גזענות – היום היא שם אך מחר היא פה.

התופעה חוצה מגזרים ומתרחשת בכל מקום בישראל, לכן מחובתנו לא להישאר אדישים. בכל חשש ולו הקטן ביותר לאירוע של אלימות כלפי נשים, עלינו לדווח ולמנוע מעוד משפחה להתפרק, או מעוד עימות להידרדר לאלימות מזעזעת.

דמן של נשים איננו הפקר ולכן על כולנו כאחד נשים וגברים מוטלת החובה לומר – לא עוד! לא ניתן למצב בלתי נסבל זה להימשך.

עלינו לדרוש שהממשלה תעביר את התקציבים שאושרו לטובת הנושא, עלינו לדאוג שכל רשות מקומית תקצה משאבים וכוח אדם לנושא ועלינו לדאוג לחינוך מתאים בנושא קשה זה. אלימות בכלל ואלימות נגד נשים בפרט חייבת בתכניות חינוכיות ראויות ועלינו לוודא שכבר בגילאי הגן יתנו על כך את הדעת.

כחברת מליאת המועצה האזורית חשתי גאווה ושמחתי לראות את ההירתמות של ראש המועצה, יו"ר ועד העובדים והעובדים (הגברים) שהגיעו ראשונים, והיה להם ברור שהמחאה הזאת היא של כולנו כאחד, גברים ונשים.

מליאת המועצה מונה 10 חברות מליאה ואנו נפעל הן בנושא חשוב והכרחי זה והן בנושאי השוויון המגדרי בשיתוף פעולה עם הגורמים במועצה בכדי לקדם זאת.

כולי תקווה שנצליח לצמצם את מקרי האלימות, כל אחד בחלקתו הקטנה ויחדיו, גם אם ייקח קצת זמן, אנו לא נרפה עד שנמגר את התופעה.

 

יפעת ארמוזה

חברת מליאה במועצה האזורית מטה יהודה

נווה אילן

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?